Kabineden öğretmen ataması müjdesi! Başvuru alım tarihi kadrolar branşlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası konuşmasında 20 bin öğretmen ataması için müjde verdi.

Kabineden öğretmen ataması müjdesi! Başvuru alım tarihi kadrolar branşlar

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında alınan kararları duyurdu. Kararlar kapsamında ilan edilen müjdelerden bir tanesi de öğretmen ataması oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 bin öğretmen ataması için müjde verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖĞRETMEN ATAMASI MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ekonomi güvenlik ve diğer konulara dair ifadelerinin dışında öğretmenler için ayrı bir parantez açtı. Atama bekleyen öğretmenler için müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan "20 bin öğretmen atamasıyla ilgili süreç MEB tarafından başlatılacaktır." dedi. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki dönemlerde öğretmen atamaları ile ilgili müjdeyi detaylandıracak.

Hangi branşlardan kaç personel alımı yapılacak, alımlar tek seferde mi yoksa iki parça halinde mi olacak, alımlar 2022 içinde mi tamamlanacak yoksa 2023'e sarkacak mı? Tüm bu soruların yanıtları MEB tarafından verilecek.

Erdoğan Ayrıca

Cumhurbaşkanı Erdoğan öğretmen ataması dışında ayrıca eğitim konusunda yeni projeler uygulanacağını söyledi. Konuşmasında "Okulların tatil olmasıyla birlikte gençlerimizin yaz aylarını etkin bir şekilde değerlendirmesi için 2 uygulamayı başlatıyoruz. İlk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı kurumlar gençlerimize açık olacaktır. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi spor okullarına davet ediyoruz. Diğer müjdemiz de gönüllerince seyahat edebilmeleriyle ilgilidir. Yaşlı ve engelli bakım projemizi milli programa dönüştürmektir. Yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın ev temizliğinden kişisel bakıma kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız. Yaşlı ve engelli aylıkları da bayram öncesi ödenecektir." ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER