Kabine toplantısından müjdeli haber çıktı: 2022 Memur aile yardımları belli oldu!

2022 yılın ilk kabine toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıdan çıkacak olan kararlar merak ile beklenirken memurları sevindirecek olan haber Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Cumhurbaşkanı, yeni dönem itibari ile ilgili memur aile yardımlarını duyurdu. İşte memur aile yardımı haberinin ayrıntıları...

Kabine toplantısından müjdeli haber çıktı: 2022 Memur aile yardımları belli oldu!

Türkiye gündemi dün epey yoğundu. TÜİK’in sabah saatleri itibari ile enflasyon oranlarını açıklamasından sonra gözler yeni dönem memur maaşlarına ve buna bağlı olarak gerçekleştirilecek olan memur aile yardımlarına çevrildi. Konu ile ilgili beklenen açıklamayı, toplantıdan sonra kameraların karşına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı.

Birçok Başlıkta Aile Yardımı Yapılacak!

Dün gerçekleştirilen kabine toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, birçok konuda alınan kararları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını heyecan ile takip eden vatandaşlara, müjdeli haber verildi.

Enflasyon verilerinin açıklanmasından sonra yeni memur maaşları belli olmuştu. Erdoğan, yeni zamlı maaşların üzerine ek olarak memur aile yardımının ekleneceğini bildirdi. Erdoğan’ın açıklamalarına göre çalışmayan eş, 6 yaşından küçük ve 6 yaşından büyük olan çocuklar için ailelere farklı yardımlar yapılacak.

2022 Aile Yardımları Açıklandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında memur aile yardımlarının tutarlarını açıkladı. Erdoğan yeni dönem itibari ile yapılacak olan yeni yardım tutarlarının şu şekilde olacağını duyurdu:
• Çalışmayan eş yardımı: 521 TL
• 6 yaşından küçük çocuk yardımı: 115 TL
• 6 yaşından büyük çocuk yardımı: 57 TL

Memur Maaşı Zam Oranları Yükseltildi!

Türkiye İstatistik Kurumu dün sabah saat 10:00 itibari ile herkesin merak ile beklediği enflasyon verilerini açıkladı. TÜİK 2021 yılının aralık ayına ait olan enflasyon oranını yüzde 13,58 olarak açıklarken, 2021 yılının genel enflasyon verisi yüzde 36,08 olarak duyuruldu. Bu açıklama üzerine memur maaşlarının yeni dönem zamları araştırılmaya başlandı.
Dün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklanan enflasyon oranlarından sonra memur maaşları ile ilgili yeni dönem açıklamalarında bulundu. Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre yeni dönem itibari ile geçerli olacak olan memur maaşı ödemelerine yüzde 30,5 oranında zam yapıldı.