Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta başlayacak? Kabine toplantısı ana gündem maddeleri ve konuları neler?

Bir aydır vatandaşların merakla beklediği kabine toplantısı için artık saatler kaldı. Çok sayıda vatandaş tarafından beklenen kabine toplantısının saat kaçta olacağı ve hangi konuların masaya yatırılacağı ise vatandaşlar için merak konusu. Detaylar haberin devamında...

Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta başlayacak? Kabine toplantısı ana gündem maddeleri ve konuları neler?

Vatandaşların uzun bir süredir beklemekte olduğu kritik toplantı için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yürütülecek olan kabine toplantısı için vatandaşların heyecanlı bekleyişi devam ederken toplantıya ilişkin detaylar ise merak konusu oldu. Özellikle toplantının saati ve konuları son dakikaların en çok araştırılanlarından oldu.

En son 18 Temmuz tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen kabine toplantısında KYK faizlerinin silinmesi ve NATO gibi konular ele alınmıştı. Alınan kararların ardından çok sayıda vatandaş bir sonraki kabine toplantısını beklemeye koyulmuştu. Bir sonraki kabine toplantısı için ise tarih 1 Ağustos'u yani bugünü işaret ediyordu.

Kritik kabine toplantısının ise bugün gerçekleştirilmesine karar verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yönetiminde gerçekleştirilecek olan kabine toplantısı için geri sayım devam ederken vatandaşlar kritik toplantının saat kaçta yapılacağını ve hangi konuların toplantıda ele alınacağını merakla araştırmaya başladı. Peki; bugün gerçekleştirilecek olan kabine toplantısı saat kaçta yapılacak ve toplantıda hangi konular masaya yatırılacak.

Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta başlayacak? Kabine toplantısı ana gündem maddeleri ve konuları neler 2022?

KABİNE TOPLANTISI SAAT KAÇTA?

Vatandaşların merakla beklediği kabine toplantısı için artık sayılı saatler kaldı. Çok sayıda vatandaşı ilgilendiren kabine toplantısında geçtiğimiz ay pek çok konu ele alınmış ancak en çok dikkat eden nokta ise toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan KYK kredi faizlerinin silinmesi konusu olmuştu.

Geçtiğimiz ay yapılan toplantıda öğrencilik döneminde kredi alan ya da almış olan kişilerin yalnızca ana para ödemesi yapacak olması kararlaştırıldı.

Bugün yapılacak olan toplantı için ise saatler yine 15.00'i gösteriyor. Kritik toplantı saat 15.00'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek.

Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta başlayacak? Kabine toplantısı ana gündem maddeleri ve konuları neler 2022?

KABİNE TOPLANTISINDA HANGİ KONULAR GÖRÜŞÜLECEK?

Bugün saat 15.00de gerçekleştirilecek olan kabine toplantısı için vatandaşların geri sayımı devam ederken ele alınacak olan konular da merak konusu. Peki bugün hangi konular konuşulacak, toplantının ana gündem madde ve konuları neler?

Bugün gerçekleştirilecek olan toplantıda terörle mücadele ve dış politikalarda yaşanmış son gelişmeler gündeme getirilecek. Ayrıca an maddeler arasında konut projesi ve hazine arsalarının dar gelirli vatandaşlara satılması da konuşulacak. 'Hazine arsalarının ev yapma şartıyla dar gelirli vatandaşlara uygun fiyat ve kredi imkânı ile sunulması' adı altında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geliştirilen sistem de ele alınacak.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar Kamu Gündemi'nde son dakika haberi olarak paylaşılacak...