Jandarma Genel Komutanlığından Yeni Duyuru! Binlerce Sözleşmeli Astsubay Alınacak

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde 1840 muvazzaf astsubay alımı yapılacak. Sözleşmeli astsubay alımı şartları ve son başvuru tarihi…

Jandarma Genel Komutanlığından Yeni Duyuru! Binlerce Sözleşmeli Astsubay Alınacak

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan güncel sözleşmeli astsubay alım ilanına göre, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından, kadın/erkek muvazzaf astsubay alımı yapılacak. Toplamda 1.840 kişinin alınacağını duyuruldu.

Aralık ayı boyunca devam edecek başvurular için adaylarda aranan şartlar netleşti. Yılın son astsubay başvurularının alınacağı ilana göre adayların birçok şartı karşılaması gerekmektedir. Özel ve genel başvuru şartlarını sağlayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

Astsubay Alım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bünyesinde eğitim görerek, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde çok sayıda astsubay istihdam edileceği duyuruldu. Açıklanan ilana göre adayların başvurularını internet üzerinden gerçekleştirmeleri gerekecek. Muvazzaf astsubay alım ilanına göre adayların e – Devlet üzerinden ‘’PTM/Giris’’ ekranı üzerinden gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak başvurularını tamamlamaları mümkündür.

Astsubay Alımı Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Adayların 08 Aralık – 23 Aralık 2021 tarihleri arasında başvurularını internet üzerinden yapmaları gerekmektedir. Başvurularını sistem üzerinden tamamlayan adaylar daha sonrasında spor ve mülakat aşamalarından geçerek eğitim sürecine başlatılacaklardır. Eğitimden ve öğretim sürecini başarıyla tamamlayan adaylar ise göreve başlayabilecekler.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkalığı astsubay alımı ilanına göre adaylarda aranacak şartlar belirlenmiştir. Başvuru kılavuzunda yer alan özel şartlar kadar, memur olmaya ve görevini yapmaya engel bir durum olmaması adına genel şartlarda belirlenmiştir. Bu şartları taşımayan adayların başvuruda bulunması mümkün değildir. Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından ilgili kadrolar için benzer şartlar belirlenmiştir. Buna göre sözleşmeli astsubaylık için aranan şartlardan bazıları şu şekildedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Başvuru kılavuzunda yer alan öğrenim şartlarını taşımak.
  • Ön lisans mezunları için en az 27, lisansüstü öğrenim tamamlamış kişiler ise en az 32 yaşını geçmemiş olmalıdır.
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv kaydının temiz olması.
  • Başvuru için aranan diğer özel şartları taşımak