JAMYO askeri personel alım ilanı! 712 kişilik kadro açıklandı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bünyesinde JAMYO kapsamında 712 askeri öğrenci alınacak. Başvurular Temmuz ayı ile birlikte online olarak yapılacak. Tüm detaylar haberimizde.

JAMYO askeri personel alım ilanı! 712 kişilik kadro açıklandı

2022 Temmuz döneminin ilk askeri personel alım ilanı yayımlandı. Ayın ilk gününde yayımlanan duyuru ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı personel temin edileceğini ilan etti. Kadro detaylarını açıklayan kurum istihdam edilecek kadro için başvuru yapacak adayların hangi koşullara haiz olmaları gerektiğini bildirdi.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI PERSONEL ALIMI

Kurumun resmi sitesinden yayımlanan duyuru ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı erkek öğrenci temin edecek. Personel alımları Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf astsubay ihtiyacı kapsamında gerçekleştirilecek. Başvuru işlemleri 1 Temmuz tarihi itibariyle başladı. Adaylara yaklaşık 3 haftalık süre verildi. 24 Temmuz tarihine kadar alınacak başvurular online olarak yapılacak.

İlana başvuruda bulunacak adaylar e T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının resmi web sayfasından başvurularını yapacaklar. Başvuru işlemlerine ilişkin tüm ayrıntılar Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığının hazırladığı “2022 Yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Başvuru Kılavuzu” kapsamında duyuruldu. Bu kılavuzu yine kurumun resmi sitesinden ulaşılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

JAMYO askeri öğrenci personel alımlarına başvuru yapacak olanların sağlamaları gereken temel başvuru şartları var. Adayların yaş ve öğrenim durumundan memur alımlarında uygulanan diğer koşullara ilişkin özellikler var. Kamugundemi.com olarak aşağıda yer verdiğimiz bu koşulları sağlayan adaylar başvurularını online bir şekilde yapacaklar.

İşte O Koşullar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, lın Ocak ayının biri (01 Ocak 2022) itibarıyla yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak. Bu hesaplama kapsamında (1 Ocak 2001 ve sonrası doğumlular başvuru yapabilecektir. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak. Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak. Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak. Sağlık şartlarını sağlamak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

İlana başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını ( www vatandas jandarma gov tr/PTM/Giris ) internet adresinden gerçekleştirilecekler. Tüm başvuru işlemlerin online olarak tamamlanacak. Adaylar sisteme e-Devley şifreleri ile giriş yapacaklar Daha sonra form doldurarak başvuruları tamamlayacaklar. Başvurular 1 Temmuz ile 24 Temmuz arasında sona erecek.