İÜ Cerrahpaşa yeni rektörü Nuri Aydın kimdir?

Türkiye'de 4 Ağustos tarihi itibari ile Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte üniversitelerde rektör atamaları gerçekleştirildi. İÜ Cerrahpaşa yeni rektörü Nuri Aydın kimdir?

İÜ Cerrahpaşa yeni rektörü Nuri Aydın kimdir?

İÜ Cerrahpaşa yeni rektörü Nuri Aydın kimdir? Türkiye'de 4 Ağustos tarihi itibari ile Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte üniversitelerde rektör atamaları gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesi Cerrahşapa yeni rektörü Nuri Aydın, Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile birlikte gündeme geldi. Peki 4 Ağustos 2022 Perşembe tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre hangi üniversitelere hangi rektörler atandı?

Nuri Aydın, 4 Ağustos 2022 Perşembe günü ile birlikte gündeme düşen isimler arasında yerini aldı. Resmi Gazete'de bugün yayımlanan karar ile birlikte vatandaşlar arama motorlarında Nuri Aydın ismini araştırmaya başladı.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA REKTÖRÜ NURİ AYDIN KİMDİR?

Nuri Aydın 1997'de İstanbuıl'da doğmuştur. Akademisyen, Tıp Profesörü, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Kurucu Rektörü, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Geliştirme Vakfı Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı.

Prof. Dr. Nuri Aydın, 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde öğrenim gördüğü sırada, Amerika Birleşik Devletleri'nde Yale Üniversitesi ve Pittsburgh Üniversitesi'nde staj programlarına ve İngiltere Londra'da lisan eğitim programlarına katıldı. İnternlük dönemini Harvard Üniversitesi'nde tamamladı. Prof. Dr. Aydın, 2006 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı'nda tıpta uzmanlık eğitimini tamamlayarak Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı oldu. Uzmanlık eğitimi sırasında New York Hospital for Special Surgery'de (ABD) travma ve ayak cerrahisi, Münih Klinikum Rechts der Isar'da (Almanya) spor yaralanmaları konusunda eğitimler aldı.

Uzmanlık sonrası mecburi hizmetini Validebağ Öğretmenler Devlet Hastanesi'nde (yeni adıyla Üsküdar Devlet Hastanesi) yaptı. Özel Acıbadem Hastanesi'nde çalıştı. Askerlik hizmetini Erzurum Mareşal Çakmak Asker Hastanesi'nde "uzman tabip" olarak yaptı.

2012 yılında Üsküdar Devlet Hastanesi'nde çalışırken "Doçent" unvanı aldı. 2013 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak göreve başladı. 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde "Profesör" oldu.