İstanbulkart'a Öyle Bir Zam Geldi ki; İstanbul'lular Her Yere Yürüyerek Gidecek! Fiyatlar Kalplere İndirdi! İstanbulkart Ne Kadar Oldu?

Art arda gelen zamlara bir yenisi daha eklendi. İstanbul'lu vatandaşların sık sık kullandığı İstanbulkart'a gelen zam dudak uçukattı. Gündeme bomba gibi düşen zam haberini vatandaşlar oldukça merak etti. İstanbulkart'a ne kadar zam geldi? İstanbulkart ne kadar oldu? İşte detaylar...

İstanbulkart'a Öyle Bir Zam Geldi ki; İstanbul'lular Her Yere Yürüyerek Gidecek! Fiyatlar Kalplere İndirdi! İstanbulkart Ne Kadar Oldu?

İstanbulkart satış bedeline gelen zam miktarı çok tartışıldı. Sosyal medyaya düşen haberin ardından pek çok vatandaş isyan etti. Benzin ve akaryakıta gelen zamların ulaşım ücretlerini yakından etkilemesi ile birlikte İstanbul'lular bugün yeni bir zam haberine uyandı. İstanbulkart'a gelen ikinci zammın ardından pek çok kişi yeni İstanbulkart ücretlerini merak etti.

Art arda gelen zamlara bir yenisi daha eklendi. İstanbul'lu vatandaşların sık sık kullandığı İstanbulkart'a gelen zam dudak uçukattı. Gündeme bomba gibi düşen zam haberini vatandaşlar oldukça merak etti. İstanbulkart'a ne kadar zam geldi? İstanbulkart ne kadar oldu?

Gün itibari ile yeni fiyatından satışa çıkarılacak olan İstanbulkart'ın ücreti özellikle de İstanbul'da ikamet eden vatandaşlar tarafından çok merak edildi. Geçtiğimiz şubat ayında 13 TL.'den 25 TL.'ye çıkan fiyatlar tartışılmıştı. Şimdi ikinci zammını alan İstanbulkart sonrası vatandaşlar yeni fiyat güncellemesinin ne kadar olduğunu oldukça merak etti.

İstanbulkart'a Ne Kadar Zam Geldi?

İstanbulkart'a gelen zammın ardından sosyal medyada kullanıcılar pek çok yorumda bulundu. Kullanım şekline göre zammı değişen istanbulkart'ta fiyat tarifesi şu şekilde uygulandı.

İstanbulkart'a sadece bu yıl gelen ikinci zammın ardından pek çok kişi tepki gösterdi. Ulaşım için sık sık alınan ve kullanılan İstanbul kart'ın zam fiyatlarının %100 artmış olması ardı arkası kesilmeyen bir tartışmanın da başlangıcını getirdi.

İstanbulkart Fiyatı Ne Kadar?

Gelen %100'lük zammın ardından güncel İstanbulkart fiyatları oldukça merak edildi. İşte İstanbulkart fiyatları;

  1. Yabancıların kullandığı anonim kartlara %100 zam yapıldı ve fiyatı 25 TL’den 50 TL’ye,
  2. Personel ve stajyer devam kontrol sistemi kartına %72 zam yapıldı, satış fiyatı 35 TL’den 60 TL’ye,
  3. Ücretsiz kart, mavi kart ve ada kartlarına %72 zam yapıldı ve kart fiyatları 35 TL’den 60 TL’ye,
  4. Denetim Kartına %50 zam yapıldı, kart fiyatı 50 TL’den 75 TL’ye,
  5. Kişiye özel tasarımlı karta %50 zam yapıldı, satış fiyatı 40 TL’den 60 TL’ye,
  6. Araç kullanım belgesi kartına yine %50 zam yapıldı ve fiyat 50 TL’den 75 TL’ye çıkarıldı.