İstanbul'da Kar Etkisini Artırdı: Özel Araçların Trafiğe Çıkması Yasaklandı!

İstanbul'da yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı, hayatı birçok noktada etkiledi. Alınan yeni karar ile özel araçların trafiğe çıkması yasaklandı.

İstanbul'da Kar Etkisini Artırdı: Özel Araçların Trafiğe Çıkması Yasaklandı!

İstanbul'da kar yağışı etkisini artırdı. 24 Ocak 2022 Pazartesi günü, kamu personellerinin mesai saatlerine kar düzenlemesi yapıldı, İstanbul'a araç girişleri durduruldu.

Alınan yeni karar ile otogarlardan çıkışlar, uçuşlar ve özel araçla tarfiğe çıkışlar 13.00'a kadar durduruldu.2 bin 716 kişi yollarda mahsur kaldı ve yurtlara yerleştirildi. İstanbul'da görev alan güvenlik personelleri ile sağlık personelleri dışındaki tüm kamu personelleri idari izinli sayılacak.

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU UYARDI !

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: "Lütfen acil bir durum olmadıkça evinizden çıkmayın" uyarısında bulundu.

Bazı bölgelerde kar kalınlığını ölçtüklerini söyleyen İmamoğlu: "Arnavutköy, Başakşehir, Sultangazi gibi noktalarda kırsala gittikçe 80-85 santim gibi kar yüksekliklerini ölçerek bize ulaştırdı. Güneydeki ilçelerimizde 50-60 santimetrelere iniyor. Kent merkezinde de 35-40-50 santimetrenin altında pek fazla yer ölçemiyoruz" dedi.

YENİ KARARLAR AÇIKLANDI !

"Bugün saat 13.00'e kadar; toplu taşıma ve görevli araçlar dışındaki özel araçların trafiğe çıkışına müsaade edilmeyecek.

Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Yalova, Düzce ve Bursa güzergahından İstanbul'a gidişler tedbir amaçlı durduruldu.

Otogarlardaki tüm şehirler arası otobüslerin çıkış kısıtlaması 13.00'e kadar uzatıldı.

Ayrıca İstanbul Havalimanı'ndaki uçuşlar da saat 13.00'e kadar durduruldu.

Marmaray seferleri ücretsiz olarak sabaha kadar sürecek. İl genelinde hizmet veren tüm kreş ve gündüz bakımevleri bugün tatil edildi."

VALİ ALİ YERLİKAYA

Vali Ali Yerlikaya: "Alınan son meteorolojik raporlara göre, ilimizde olumsuz hava koşulları devam etmektedir. Bu nedenle; Bugün saat 13.00’e kadar; toplu taşıma ve görevli araçlar dışındaki özel araçların trafiğe çıkışına müsaade edilmeyecektir." paylaşımını yaptı.

SONRAKİ HABER