İstanbul'da Kamu Çalışanlarının İdari İzinleri Yeniden Düzenlendi! Üniversiteler Eğitime Ara Verdi

İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle idari izinli sayılan kamu personelleri için İstanbul Valiliği yeni bir açıklama yaptı. Kamu personelleri kaç gün idari izinli sayılacak? Üniversitelerde eğitim ne zaman devam edecek? İşte o açıklama.

İstanbul'da Kamu Çalışanlarının İdari İzinleri Yeniden Düzenlendi! Üniversiteler Eğitime Ara Verdi

İstanbul'da yoğun kar yağışı etkisini sürdürmeye devam ediyor. İstanbul Valiliği kamuda çalışan engelli ve hamile kamu personeli için yeni bir idari izin açıklaması yaptı. Üniversitelerde de eğitime ara verildiği açıklandı.

31 OCAK 2022'YE KADAR ÜNİVERSİTELERDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Valilikten yapılan açıklamada, İstanbul'da eğitime 31 Ocak 2022 tarihine kadar ara verdiği bilgisi de yer aldı.

Haber

KAMU PERSONELLERİNİN İDARİ İZNİ

Valilik açıklamasında: "Kurumlarımızca zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında; memur, işçi ve diğer personelin 26 Ocak 2022 Çarşamba günü idari izinli sayılmasına, Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl, engelli ve hamilelerin 26-27-28 Ocak 2022 tarihlerinde idari izinli sayılmalarına karar verildi." ifadelerine yer verildi.

Valilikten yayımlanan duyuruda ayrıca: "Esenler, Harem ve tüm cep otogarlarındaki şehirlerarası yolcu otobüslerinin çıkışlarının 26 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 09.00’a kadar durdurulmasına,

İstanbul’da bulunan Üniversite Rektörlerimizle yapılan istişareler doğrultusunda ilimizde yükseköğrenime 31 Ocak 2022 Pazartesi gününe kadar ara verilmesine,

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde 26-27-28 Ocak 2022 tarihlerinde eğitime ara verilmesine,
Trakya ve Anadolu istikametlerinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların, ilimize girişinin ikinci bir duyuruya kadar kısıtlanmasına karar verildi."denildi.

KARLA MÜCADELEDDE DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR EDİLDİ

"İlimizdeki karla mücadele çalışmalarında İçişleri Bakanlığımızca yayımlanan “Kış Tedbirleri Genelgesi” kapsamında oluşturulan; arama kurtarma, sağlık, tahliye ve yerleştirme, güvenlik ve trafik, beslenme, gıda, tarım ve hayvancılık, enerji, ulaşım-altyapı, nakliye, haberleşme, barınma ve teknik destek ve ikmal çalışma gruplarında 18.029 personel ve 5.227 araç ile müdahale edilmiştir.

Saygıdeğer hemşehrilerimizin alınan önlemlere verdikleri destekler ve gösterdikleri anlayış için teşekkür ediyoruz."

SONRAKİ HABER