İstanbul ve belediye seçimlerini bilmişlerdi! Cumhurbaşkanlığı seçimleri son anket sonucunu açıkladılar!

Türkiye'de geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen ve Ak Parti'nin birçok büyükşehir belediyesini kaybetmesiyle sonuçlanan seçimlerinde yaptıkları anket sonuçları ile gündeme damga vuran Themis son anket sonuçlarını açıkladı. İstanbul ve belediye seçimlerini bilmişlerdi! Cumhurbaşkanlığı seçimleri son anket sonucunu açıkladılar!

İstanbul ve belediye seçimlerini bilmişlerdi! Cumhurbaşkanlığı seçimleri son anket sonucunu açıkladılar!

İstanbul ve belediye seçimlerini bilmişlerdi! Cumhurbaşkanlığı seçimleri son anket sonucunu açıkladılar! Türkiye'de geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen ve Ak Parti'nin birçok büyükşehir belediyesini kaybetmesiyle sonuçlanan seçimlerinde yaptıkları anket sonuçları ile gündeme damga vuran Themis son anket sonuçlarını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 1 yıldan az bir süre kalırken anket şirketleri ise her ay yeni sonuçları kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Gerek iktidara yakın olduğu düşünülen gerek ise muhalefete yakın olduğu düşünülen anket şirketleri sonuçlarını paylaşırken vatandaşlar ise doğruluğuna inandığı ve daha önce de seçim öncesinde yaptıkları başarılı anket sonuçları ile doğru bilen araştırma şirketlerini takip ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerini bilen Themis şirketi son yaptığı anket sonuçlarını paylaştı. Themis Araştırma şirketi 23 Haziran 2019 tarihinde tekrar eden İstanbul BB seçim sonuçlarını doğru bilmesi ile hatırlanıyor. Koray Yücel'in sahibi olduğu Themis Araştırma şirketi Cumhurbaşkanlığı seçimleri için son anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Peki Ak Parti'nin oy oranı yüzde kaç? Son detaylar neler? İşte her şey haberde yer alıyor.

Ak Parti'de kan kaybı devam ediyor!

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz senelere oranla ciddi bir şekilde oy kaybetmeye devam ediyor. Tarihin en düşük düzeylerinde seyreden bu kan kayıpları vatandaşlar tarafından büyük bir merakla takip edilirken seçim öncesinde ise heyecanlı bir bekleyiş yaratıyor. Milyonlarca vatandaş kararsız kaldığını söylese de bu oylamalar eşit bir oranda dağıtılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 35'lik bir oy oranına ulaşıyor.

Yapılan anket sonuçlarına göre bugün seçim olması durumunda kararsız olanların oranı yüzde 16,9, oy kullanmak istemiyorum diyenlerin oranı yüzde 26,5 olan yüzdelik son genel seçimlerde Ak Parti seçmeni olduğu bilgisine ulaşıldı. Buna göre ise başta Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere Millet İttifakı'nı oluşturan muhalefet partilerinde her türlü siyasi görüşleri temsil etme iddiasında olmamalarına rağmen AK Parti ve MHP nin kaybettiği oyları toplayabilmek için gerekli atılımı yapamıyor.