İsmail Küçükkaya seçim tarihini açıkladı: 14 Mayıs 2023 Pazar

Türkiye'nin en önemli gazetecileri arasında yer alan İsmail Küçükkaya Cumhurbaşkanlığı seçimleri için tarihi açıkladı. İsmail Küçükkaya seçim tarihini açıkladı: 14 Mayıs 2023 Pazar

İsmail Küçükkaya seçim tarihini açıkladı: 14 Mayıs 2023 Pazar

İsmail Küçükkaya seçim tarihini açıkladı: 14 Mayıs 2023 Pazar - Türkiye'nin en önemli gazetecileri arasında yer alan İsmail Küçükkaya Cumhurbaşkanlığı seçimleri için tarihi açıkladı. Uzun süredir Türkiye gündemini meşgul eden konular arasında yer alan seçim ile ilgili erken seçim kararı alınıp alınmayacağı merak ediliyordu. Anayasaya göre mevcut Cumhurbaşkanı'nın üçüncü kez aday olamaması gündemi uzun süre meşgul ederken erken seçimin olması gerektiği söyleniyordu.

Gündemde uzun süre yer alan ve sürekli ortaya tarih atılan seçimler ile ilgili yeni detaylar gündeme bomba gibi düştü. Buna göre ise Türkiye'de erken seçim için birçok kişi tarih açıklarken gündeme İsmail Küçükkaya'nın açıklamaları bomba gibi düştü. Fox Tv sunucusu ve gazeteci İsmail Küçükkaya'nın resmi Twitter hesabından yaptığı o açıklamalar çok konuşulacağa benziyor. Peki açıklanan seçim tarihi doğru mu? İşte detaylar!

İsmail Küçükkaya erken seçim olacağını açıkladı!

Fox Tv sunucusu ve gazeteci İsmail Küçükkaya resmi Twitter hesabından yaptığı son dakika duyuru ile birlikte seçim için tarihi açıkladı. Gündeme bomba gibi düşen o açıklamalar sonrasında bu açıklamaların tahmin mi yoksa kesin mi olduğu sorgulanmaya başladı. Türkiye'de seçim için 2023 Haziran işaret edilirken erken seçim iddiaları ise halen gündemde ki güncelliğini koruyordu.

Erken seçim için Kasım 2022 ve son olarak ise Mart 2023 tarihleri gündeme bomba gibi düşerken İsmail Küçükkaya'nın yaptığı o açıklamalar çok konuşulacağa benziyor. Erken seçim için 14 Mayıs 2023 Pazar tarihini tweet atan İsmail Küçükkaya gündeme bomba gibi düştü.

İsmail Küçükkaya seçim tarihini açıkladı: 14 Mayıs 2023 Pazar

İsmail Küçükkaya resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

"Seçim tarihi 14 Mayıs 2023 Pazar. 14 Mayıs 2023 pazar. Zorlu kış bitmiş olacak. Ramazan Bayramı geçmiş olacak. Bahar günleri. Erken mi? Evet erken seçim. Adaylık tartışması da olmaz. Siyaseten DP vurgusu. + 14 Mayıs anneler günü."

SONRAKİ HABER