İslam Memiş'ten şok eden kripto para piyasası değerlendirmesi! Türkiye, yeni bir kripto para mı çıkaracak?

Ekonomi piyasaları ile ilgili yaptığı yorumlar ile son dönemlerde adından sıkça söz ettiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, kripto para piyasası yatırımcılarını yakından ilgilendiren yeni yorumlarda bulundu. İşte İslam Memiş’in kripto para piyasası ile ilgili, herkesi heyecanlandıracak olan yorumlarına ilişkin haberin ayrıntıları…

İslam Memiş'ten şok eden kripto para piyasası değerlendirmesi! Türkiye, yeni bir kripto para mı çıkaracak?

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru döviz kurlarında ve altın piyasasında yaşanan ani yükselişlerden sonra önünü görmek isteyen vatandaşlar, uzman yorumlarına sığınmıştı. O dönemde yaptığı tutarlı yorumlar sayesinde hala yakından takip edilmeye devam eden Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yeni dönemde de ekonomi piyasalarına ilişkin tahminlerini kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor.

26 Ocak 2022 tarihinde açıklanan FED faiz kararlarından sonra döviz kurları ve altın piyasası ile ilgili çeşitli yorumlarda bulunan İslam Memiş, yeni gün itibari ile kripto para piyasası yatırımcılarını ve henüz bu piyasaya yatırım yapmamış olan potansiyel yatırımcıları yakından ilgilendiren yorumlarda bulundu. Uzman Memiş’in kripto para piyasaları ile ilgili yapmış olduğu tahminler, daha şimdiden çok konuşulmaya başlandı.

Kripto Para Piyasası Tekrar Gözde Olabilir!

Son zamanların en çok tercih edilen yatırım araçlarından biri olan kripto para piyasası, geçtiğimiz yılın sonlarından bu zamana kadar tarihi gerilemesini yaşadı. Kripto piyasasının anacoini konumunda olan Bitcoin’in yeni yıl itibari ile 35 bin dolar seviyesinin altına düşmesi, ona paralel olarak diğer coinlerin değerinde de düşüşlerin gözlenmesine sebep oldu.

Uzman İslam Memiş, FED faiz kararından direkt olarak etkilenen kripto para piyasalarının son zamanlarda gözden düşmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. FED’in şubat ayı faiz kararlarına göre ilginin tekrar kripto paralara kayabileceğini belirten Memiş, bunun için 40 bin dolar seviyesinin bir direnç sınırı olduğunu belirtti.

Memiş’ten Kripto Para Düzenlemeleri Değerlendirmesi!

Yeni dönem itibari ile tüm dünya ülkeleri kripto para piyasası ile ilgili düzenlemeler yapmaya hazırlanıyor. Düzenlemenin yapılacağını ilan eden ülkelerden biri olan Türkiye’nin, piyasalar ile ilgili ne karar vereceği merak konusu oldu.

Uzman İslam Memiş, kulislerde dolanan yüzde 40’lık verginin doğru olmadığını, çalışmaların aracılık kurumları üzerine yoğunlaşmış olduğunu belirtti. Ayrıca, verilecek olan kararın yasaklayıcı bir tavra sahip olmayacağını da bildirdi.

Yeni Kripto Para Mı Gelecek?

Hükümetin kripto para piyasası ile ilgili yapacağı düzenlemelerin, dünya ülkeleri tarafından hayretle izleneceğini düşündüğünü dile getiren İslam Memiş, Türkiye’nin kendi kripto parasını çıkarmasını beklediğini de ifade etti.