İslam Memiş'ten Altında Yeni Rekor Uyarısı! Tarih Verdi, Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çevrildi

Enflasyondaki yükseliş ve jeopolitik gerginlik nedeniyle piyasalarda hareketlilik devam ediyor. Gram, çeyrek, cumhuriyet altını ne kadar, altın düşecek mi, yükselecek mi merak ediliyor. Ünlü Ekonomist İslam Memiş, altın yatırımcısına yeni rekor uyarısında bulundu. Memiş'in açıklamalarının ardından gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çevrildi.

İslam Memiş'ten Altında Yeni Rekor Uyarısı! Tarih Verdi, Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çevrildi

Mayıs ayı boyunca yukarı yönlü hareketi süren dolar/TL kuru 16,50 sınırında bekliyor. FED'in beklenenin aksine karar alması nedeniyle dolar endeksi düştü, ons altın ise desteklenmeye devam ediyor. Gram altın, dolar/TL yükselişi ve desteklenme ile 980 TL'ye yaklaşıyor. Vatandaşlar dolar düşer mi, altın düşer mi, altın almak için en doğru ne zaman gibi sorulara yanıt arıyor.

31 MAYIS 2022 SALI GRAM ALTIN NE KADAR, KAÇ TL?

Gram altın haftaya yukarı yönlü bir seyirle başlangıç yaptı. Enflasyon rakamları için beklentiler sürerken küresel altın fiyatları ile dolar kurundan destek alınmaya devam ediliyor. Emtia analistleri tarafından ons altının hafta içerisinde 1.900 sınırını test edebileceği, yukarı yönlü hareketin devam edeceği bekleniyor. 31 Mayıs 2022 Salı günü gram altın 975 TL seviyelerinde.

İslam Memiş'ten Altında Yeni Rekor Uyarısı! Tarih Verdi, Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çevrildi

31 MAYIS 2022 GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

*Çeyrek altın: 1,588 TL alış, 1,608 TL satış

*Yarım altın: 3,174 TL alış, 3,217 TL satış

*Cumhuriyet altını: 6,388 TL alış, 6,410 TL satış

*Ons altın: 1.851 dolar

EKONOMİST İSLAM MEMİŞ YENİ REKORLAR GELEBİLECEĞİNİ AÇIKLADI

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın ve dolarda kırmızı çizgi değerlendirmesinde bulundu. Memiş açıklamasında: 'Gram altın ekranlarda 975 görünse de serbest piyasada 980 üzeri, dolar/TL kuru ise direnç seviyesi 16,40 kapısında. Bu seviyeleri aşarsa yeni hedefler 16,60 olur. Hükümet tarafından açıklanmasını beklediğim yeni ürünler dolar ve altın fiyatında ters rüzgarlar getirebilir. Ancak ben düşüşlerin kalıcı olamayacağını düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER