İslam Memiş Altının Şubat Ayı Görünümü Değerlendirdi! Yeni Tahmin Dikkat Çekiyor! Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Ünlü ekonomistten altın ve kripto paralara yönelik Şubat ayı tahminleri geldi. İslam Memiş’ten dikkat çeken tahminler. Peki, altın piyasalarında son durum ne?

İslam Memiş Altının Şubat Ayı Görünümü Değerlendirdi! Yeni Tahmin Dikkat Çekiyor! Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın piyasaları hakkında yeni tahminlerini açıkladı. Bir süredir düşüş eğilimi içinde olan ve küresel piyasalarda da ons altının fiyatlarından görülen dalgalanmalar ile gram altın fiyatları da düşüşe geçmişti.

Altın piyasalarının yanı sıra kripto paralara da el atan İslam Memiş, altın ve kripto hakkında yaptığı tahminler ile son dönemde yatırımcıların radarına girmeyi başarmış isimler arasında yerini almıştır. Şubat ayına ilişkin gram altın tahmini ise gündem oldu.

İslam Memiş’ten Kritik Altın Tahmini

Şubat ayının gelmesinin ardından piyasalara ilişkin uzmanlardan da yeni tahminler arka arkaya gelmeye başladı. Ünlü piyasa uzmanı İslam Memiş, Şubat ayında gram altın fiyatlarını değerlendirdi. Gram altının bu ay hareketli bir seyir izleyeceğine işaret eden İslam Memiş, gram altının 750 TL seviyelerini test etmesinin ardından 720 lira seviyesine kadar gerileyebileceği ifade edildi.

Bir süredir hareketli bir seyir takip eden gram altının Şubat ayı itibariyle de fiyat dalgalanmaları yaşayabileceği aktarıldı. Küresel düzeyde enflasyon riskleri, ABD’den gelecek faiz artırım kararları ve yurt için ekonomi verilerinin altın fiyatları üzerinde baskı yaratmaya devam ettiği bildirildi.

Gram Altın Ne Kadar?

3 Şubat Perşembe günü itibariyle hafta kapanışına bir gün kala piyasalarda hareketlilik göze çarpıyor. Gram altın yeni güne 783 TL seviyesinden başlayarak hafif yukarı yönlü hareketine devam ediyor. Ons altın fiyatlarının yeniden 1.800 dolar seviyelerine yükselmesi altın fiyatlarında da etkili olmaya devam ediyor.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatları yeni güne 1.294 TL ile başladı. Altının hafta başından itibaren yukarı yönlü küçük hareketleri, bugün TÜİK tarafından açıklanacak enflasyon rakamlarının ardından yeni bir yön arayışına girebilir.

Yarım Altın Ne Kadar?

Yarım altın fiyatları ise 3 Şubat itibariyle 2.588 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Gün içinde gelecek yeni ekonomi verilerine ve siyasi gelişmelere göre altın fiyatlarında da hareket gözlemlenmesi bekleniyor.

‘’Kamugundemi.com yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım danışmanlığını yetkili kuruluşlar yapar. Kamugundemi.com'un haber kaynağı uzman yorumlarıdır."

SONRAKİ HABER