İŞKUR Açıkladı! Evde Paketleme İşi Arayanların Dikkatine! İŞKUR Evde Paketleme Başlığı Altında Geçen İş İlanları Hakkında Uyarı Yaptı!

Evde paketleme işi ile ilgili ilan veren ve İŞKUR'un kendi logosunu kullanarak bunu yapan web sitelerine yönelik iş arayan vatandaşlara uyarıda bulundu. Evde paketleme işine yönelik yapılan uyarıda İŞKUR kendi sosyal medya hesabından duyuruda bulundu. İşte detaylar...

İŞKUR Açıkladı! Evde Paketleme İşi Arayanların Dikkatine! İŞKUR Evde Paketleme Başlığı Altında Geçen İş İlanları Hakkında Uyarı Yaptı!

İşsizlik sayısının yükselmesi ve pek çok kişinin evde çalışarak ev ekonomisine katkıda bulunabilmesi adına çıkan sektörler gereği vatandaşlar birçok başvuruda bulunmuştu. Özellikle de kadınların evden çalışarak ev ekonomisine katkıda bulunabilmelerini sağlayan evde paketleme işi İŞKUR sistemi üzerinden iş başvuruları ile alınmaya başlanmıştı. İŞKUR evde paketleme işi için kendi logolarını kullanarak iş ilanı veren sahte hesaplar için vatandaşları uyardı.

Evde paketleme yaparak özellikle de kadınlara iş istihdamı sağlayan İŞKUR sabun, tel toka, kına gibi daha pek çok küçük malzemelerin paketlenesinde kadınların gelir elde etmesine olanak sağlamıştı. İŞKUR'un bu iş alanını açtıktan sonra bir takım web siteler ve sosyal medya hesaplarından yapılan sahte iş ilanları konusunda vatandaşı uyardı.

İŞKUR Evde Paketleme İşi İçin Uyarıda Bulundu!

Kendi sosyal medya hesabından duyuruda bulunan İŞKUR evde paketleme alanı ile ilgili olarak iş arayışı içerisinde olan vatandaşa uyarıda bulundu. İŞKUR web sitesi dışında herhangi bir siteye ya da sosyal medya hesabına itibar edilmemesi konusunda vatandaşa uyarıda bulunan İŞKUR'un o paylaşımı gündem oldu.

İş ve gelir ihtiyacı nedeniyle birçok sitenin İŞKUR logosunu kullanarak iş ilanı oluşturması ve vatandaşların bu iş ilanlarına inanarak başvuruda bulunması pek çok kişinin dolandırıcılık noktasına dek zarar görmesine neden oldu. Vatandaşın hem dolandırılmasına hem de hayal kırıklığına uğramasına neden olan bu siteler hakkında vatandaşı uyaran İŞKUR kurumsal sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

İŞKUR Paylaşımda Bulundu!

Kurumsal sosyal medya hesabından duyuruda bulunan İŞKUR ''kurumumuzun adını ve logosunu kullanarak ''evde iş imkanı, evde paketleme'' gibi paylaşım yapan kişi ya da sayfalara itibar etmeyin. Türkiye İş Kurumu'nun resmi web sitesi www.iskur.gov.tr'dir Bu adres dışında İŞKUR adı ve logosunu kullanan web sitelerine itibar etmeyin! Kurumumuzun sunduğu tüm hizmetler ücretsizdir. İş bulma karşılığında maddi menfaat temin etmek isteyen kişilere itibar etmeyin'' dedi.