İş Arayanların Dikkatine: İŞKUR Günlük 164 TL Yevmiye ile Personel İstihdamı Yapacak!

Türkiye genelinde milyonlarca vatandaşın iş sahibi olmasına aracılık eden Türkiye İş Kurumları, yeni dönemde 110 TL yevmiye ile istihdam edeceği personel arayışı içerisinde olduğunu duyurdu. İşte İŞKUR’un yeni dönem projelerine ilişkin haberin ayrıntıları…

İş Arayanların Dikkatine: İŞKUR Günlük 164 TL Yevmiye ile Personel İstihdamı Yapacak!

Hem özel sektör hem de kamu sektörü personel alımı ilanları ile vatandaşlar tarafından en çok takip edilen kamu kurumlarından biri olarak öne çıkan Türkiye İş Kurumları, kendi bünyesinde geliştirmiş olduğu çeşitli istihdam programları ile de vatandaşları iş sahibi yapmaya devam ediyor.

Türkiye İş Kurumları tarafından geliştirilmiş olan, yarı istihdam garantili Meslek Edinme Kursları öğrencilere, işsizlik maaşı alanlara ve diğer işsiz vatandaşlara yevmiye karşılığında kursa katılım hakkı tanıyor.

İŞKUR Meslek Edinme Kursu Nedir?

Meslek Edinme Kursu, ülke içerisinde ki işsizlik oranının azaltılması ve buna bağlı olarak istihdam alanlarının artması amacı ile Türkiye İş Kurumları tarafından geliştirilmiş olan istihdam programlarından biridir. Hali hazırda iş arayanlar, devletten işsizlik maaşı alanlar ve öğrenciler, kurumun MEK programına kayıt olarak hem para kazanabilir hem de devamlı işlerini bulmak için adım atabilirler.

İŞKUR Meslek Edinme Yevmiyeleri Ne Kadar?

İş Arayanların Dikkatine: İŞKUR Günlük 164 TL Yevmiye ile Personel İstihdamı Yapacak!

Türkiye İş Kurumları tarafından geliştirilmiş olan istihdam projelerinden biri olarak karşımıza çıkan Meslek Edinme Kursları kişilerin yeteneklerine göre tercih edildikleri iş sektörlerinde kursiyer olarak eğitim almalarını sağlarken, kursa katıldıkları her gün için de ücret almalarına olanak tanır. Bu kapsamda İŞKUR tarafından belirlenmiş olan 2022 MEK kursiyer ücretleri şu şekildedir:

  • Öğrenciler: 122,69 TL
  • İşsizlik maaşı alanlar: 81,80 TL
  • İşsizler: 163,59 TL

İŞKUR MEK Başvuru Detayları 2022

Türkiye İş Kurumları tarafından geliştirilmiş olan yüzde 50 istihdam garantili MEK programlarına başvuru yapmak için kursiyerler tarafından sağlanması gereken şartlar şu şekildedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • İŞKUR’a kaydı bulunmak
  • 15 yaşını tamamlamış olmak
  • Daha önce MEK kapsamında istihdam edilmemiş olmak
  • MEK kapsamında yayınlanmış olan iş ilanı için belirlenmiş olan özel şartları sağlıyor olmak
  • SGK ya da diğer kurumlardan emekli aylığı almıyor olmak