İş arayanlara müjde: Türk markaları Almanya'ya açılıyor! 30 bin kişi istihdam edilecek!

Geçtiğimiz günlerde Almanya’da gerçekleştirilen gıda fuarından sonra yapılan açıklamalar ile birlikte, yeni dönemde 30 bin kişiye istihdam alanının açılacağı duyuruldu. Açıklamayı yapan Tayaş Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Taycı, ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. İşte yeni dönem istihdam alanı ile ilgili haberin ayrıntıları…

İş arayanlara müjde: Türk markaları Almanya'ya açılıyor!  30 bin kişi istihdam edilecek!

Dünya ülkelerinden gelen binlerce katılımcıyı konuk ettiği fuarları ile ünlenen Almanya’ya, Türk markaları damga vurdular. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen dünyanın en geniş kapsamlı gıda fuarı olan ISM Fuarı, Almanya’da binlerce katılımcıya kapılarını açtı. Fuara katılan ülkeler arasında, farkını göstererek ön plana çıkan Türk firmaları katılımcılardan oldukça büyük ilgi gördü.

Gerçekleştirilen ISM gıda fuarından sonra açıklamalarda bulunan Tayaş Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Taycı, yeni dönem ile birlikte gıda sektöründe tam kapasite 30 bin kişilik istihdama ihtiyaç duyulacağını açıklayarak işsiz olan vatandaşlara umut oldu.

ISM Fuarı Düzenlendi!

Yaklaşık olarak 2 yıldır hayatımızda olan koronavirüs salgını, çıktığı ilk günden itibaren tüm dünyayı etkisi altına aldı. İlk zamanlarda aşıların henüz bulunmamış olması ve virüsün öldürücülüğünün yüksek olması sebebi ile virüs tedbirleri almak zorunda olan ülkeler, diğer ülkelere kapılarını kapatmıştı. Bu dönem içerisinde dünyada, binlerce katılımcı ile düzenlenen Almanya fuarları da düzenlenememişti.

Yeni dönem ile birlikte virüsün yakından tanınması ve aşı dahil olmak üzere diğer virüs tedbirlerinin yaygınlaşması, ülkelerin kapılarını tekrar açmalarını sağladı. Bu gelişmeler sayesinde Almanya, 2 yıl aradan sonra fuarlarını düzenlemeye başladı. Son düzenlenen fuar ise dünyanın en geniş kapsamlı gıda fuarlarından olan ISM Fuarı oldu. Fuara 1800 marka katılım sağladı.

Fuara Türk Markaları Damga Vurdu!

Almanya’da düzenlenen ISM Fuarı’na katılan 85 Türk markası, organizasyonda ön plana çıkmayı başardı. Gıda sektöründe ki gelişimi ile ünlenen İtalya’nın fuara katılmamış olması, Türk markalarının önünü açtı. Fuarda katılımcıların beğenisine sunulan gıdalar arasından en çok, kakaolu ve şekerleme türü olan gıdalar dikkat çekti.

30 Bin İstihdam Müjdesi!

Gerçekleşen ISM Fuarı’ndan sonra hem fuara hem de Türk gıda sektörüne dair bilgiler veren Tayaş Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Taycı, güncel verilere göre Avrupa’ya 800 milyon dolarlık kakaolu ve şekerleme türü gıdaların ihraç edildiğini söyledi. Yeni dönem ile birlikte bu gelişimin devam edeceğini belirten Taycı, bu dönem içerisinde 30 bin kişilik istihdamın yapılacağını belirtti.