İş Arayanlar Dikkat! İŞKUR ile En Az İlkokul Mezunu 14 Bin 317 Beden İşçisi Alınacak

İŞKUR Mart 2022 iş ilanlarına bakıldığında Türkiye genelinde görevlendirilmek üzere en az ilkokul mezunu 14.317 beden işçisi (genel) alımı yapıldığını görüyoruz. Alım yapılacak iller, başvuru şartları ve başvuru süreci...

İş Arayanlar Dikkat! İŞKUR ile En Az İlkokul Mezunu 14 Bin 317 Beden İşçisi Alınacak

İŞKUR, genel beden işçisi pozisyonunda farklı illerde, farklı firmalarda görevlendirilecek 14.317 işçi istihdam edileceğini duyurdu. İlanlara başvurular İŞKUR üzerinden alınacak ve her ilanın son başvuru tarihi alım yapacak firmaların farklı olması nedeniyle değişiklik gösterecek. İşçi alım ilanlarına başvuru yapacak adayların genel ve özel bazı şartları taşımaları isteniyor. Başvuru yapacak adayların ayrıca İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmaları da gerekiyor. Beden işçisi alımı yapılacak illerden bazıları; Tekirdağ, İzmir, İstanbul, Giresun, Balıkesir, Aydın, Mersin, Ankara, Antalya, Isparta, Konya, Kırıkkale, Kocaeli, Bursa, Yalova, Hatay, Sakarya, Kayseri, Mardin, Karaman, Bolu.

Beden işçisi alım ilanlarının arasında özel firmaların yanı sıra kamu ilanları da bulunuyor. Çanakkale Geyikli Belediye Başkanlığı kamu sektöründe beden işçisi alımı yapacak. Bu ilana ve detaylarına da İŞKUR üzerinden erişilebiliyor.

Haber

BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara başvuru yapabilmek için öncelikle İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak gerekiyor. Ardından gelen diğer bir şart ise 18 yaşını doldurmuş olmak.18 yaşından küçük adaylar İŞKUR ilanlarına başvuru yapamıyorlar. İŞKUR ile işçi istihdamları Türk vatandaşı olanlar arasından yapılıyor. Kamu haklarından mahrum olmayan adaylar tercih ediliyor. Genellikle erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak şartı aranıyor. Sağlık durumunun devamlı çalışmasına elverişli olması da aranan şartlar arasında yer alıyor. Erkek adayların askerlikle ilişiği olmaması gerekiyor. İlanı yayımlanan firmaların varsa sertifika/belge eğitim gibi taleplerine de uyulması gerekiyor.

İŞSİZLİK MAAŞI VE SOSYAL YARDIM ALANLARIN DİKKATİNE!

İşsizlik maaşı alırken yayımlanan beden işçisi ilanlarından şartlarını taşıdığı ilan olmasına rağmen görüşmeye gitmeyen adayların işsizlik maaşları kesiliyor. Danışman tarafından önerilen ilanı geçerli bir sebebi olmadan reddedenlerin de işsizlik maaşı kesiliyor ve tekrar alamıyor. Sosyal yardım alan adaylar için de 3 kez iş görüşmesine gitmeyenlerin sosyal yardım ödemeleri 1 yıl boyunca kesiliyor.

BAŞVURULAR İŞKUR ARACILIĞIYLA YAPILACAK

Beden işçisi alım ilanına başvurular, ilanların yayınlanma tarihinden itibaren 5 gün içerisinde yapılacak. Adaylar İŞKUR'a kaydolarak online başvuru yapabilir, ALO 170 hattı üzerinden başvuru yapabilir. Bunların dışında İŞKUR hizmet merkezlerine şahsen gidilerek de başvuru yapılabilecek.