İran uzantılı yapılardan Başika'da ki TSK üssü ve Musul'da ki Türkiye Başkonsolosluğu'na roketli saldırı!

Bugün dünya gündemine düşen sıcak gelişmelere göre İran yerel kaynaklar tarafından elde edilen bilgiler doğrultusunda Başika'da ki TSK üssüne ve Musul'da ki Türkiye Başkonsolosluğu'na roketli saldırı gerçekleştirildi. İran uzantılı yapılardan Başika'da ki TSK üssü ve Musul'da ki Türkiye Başkonsolosluğu'na roketli saldırı!

İran uzantılı yapılardan Başika'da ki TSK üssü ve Musul'da ki Türkiye Başkonsolosluğu'na roketli saldırı!

İran uzantılı yapılardan Başika'da ki TSK üssü ve Musul'da ki Türkiye Başkonsolosluğu'na roketli saldırı! Bugün dünya gündemine düşen sıcak gelişmelere göre İran yerel kaynaklar tarafından elde edilen bilgiler doğrultusunda Başika'da ki TSK üssüne ve Musul'da ki Türkiye Başkonsolosluğu'na roketli saldırı gerçekleştirildi.

Son dakika gelişmeleri İran yerel kaynakları tarafından servis edildi. Son günlerde İran uzantılı yapılardan Türkiye elçiliklerine saldırılar düzenlenirken bu gece son dakika gelişmelerine göre bir roketli saldırı daha gerçekleştirildiği iddia edildi.

Elde edilen bilgilere göre Irak Musul Başkonsolosluğu yakınları 2 füze ile hedef alındı. Başkonsoloslukta şimdilik sıcak bir gelişmenin olmadığı ifade edildi. Füze bina yakınlarına düştü ve sadece maddi hasara yol açtı. Aynı zamanda Başika üssü yakınları da Grad füzeleriyle hedef alındığı söyleniyor.

Musul'da TSK'ya ait Başika üssüne, Kamikaze dronla saldırı düzenleyen Şii milisler, saldırı anının görüntülerini yayınlayarak Türkiye'yi tehdit etti. Geçtiğimiz günlerde Musul'da TSK'ya ait Başika üssüne Murad-6 droneları ile saldırı düzenleyen Şii milisler, saldırı anına ait görüntü yayınlayarak Türkiye'yi tehdit etti. Milis grubu, “Direniş devam ettikçe Osmanlılar, Irak topraklarında kalamayacak” açıklaması yaptı.

Detaylar geliyor..