Instagram Reels'a yeni özellik! Reels yeni özellikler nedir, nasıl kullanılır?

Dünya'nın en büyük sosyal medya platformlarından olan Instagram'ın sevilen özelliği Reels için bazı güncellemeler geliştiriliyor. Yeni yapılan duyuru ise dikkat çekti. Peki; yeni Reels özellikleri neler, yeni duyuruda neler aktarıldı? Detaylar haberin devamında...

Instagram Reels'a yeni özellik! Reels yeni özellikler nedir, nasıl kullanılır?

Dünya'da en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram son zamanlarda uygulama içerisinde yaşanan sorunlar ile gündemden düşmüyor. Mobil uygulamanın özellikle Xiaomi, Oppo gibi Android işletim sistemli akıllı cihazlarda kullanımına engel olan erişim hataları, bildirim sorunları, mesaj gönderememegibi sistemsel sorunlar nedeniyle pek çok kullanıcı uygulamaya giriş yapmakta güçlük çekiyor.

Bu nedenlerden dolayı sık sık "Instagram çöktü mü?" şeklinde gündeme gelen Instagram bu sefer de yeni güncellemesi ile gündemde. Instagram tarafından yapılan açıklama ile uygulamanın yeni güncelleme nedeniyle Reels isimli sevilen özelliğinin yeni bir hal alacağı duyuruldu.

Peki; Instagram Reels güncelleme ne olacak, yeni özellikler neler, neler değişti? Detaylar haberin devamında, Kamu Gündemi'nde...

Instagram Reels'a yeni özellik! Reels yeni özellikler nedir, nasıl kullanılır? - Resim : 1

Instagram Reels Güncellemesi

Sosyal medya devi Instagram yeni yayımladığı duyuru ile atık 15 dakikadan kısa süreli yeni video gönderilerinin Instagram Reels videosu olarak paylaşılacağıı duyurdu. Instagram tarafından yapılan açıklamada, bu güncellemeden önce yapılan paylaşımlarda herhangi bir değişiklik yaşanmayacağı da belirtildi. Peki; bu özellik ile neler değişecek?

Arayüz ya da yeni bir özellik gibi bir güncelleme yapmamış olan Instagram, var olan bir özelliğini daha da geliştirmek için bu güncellemeyi duyurdu. Reels özelliği sayesinde hesapların yaptığı Reels paylaşımlar Keşfet ismi verilen ve Instagram algoritmasına göre uygun olan kişilerin karşısına çıkıyor ve Reels paylaşımı yapan kişiler kitlelerini kolay bir şekilde büyütebiliyor.

Bu özellik ile de hesabı herkese açık olan kullanıcılar paylaşımlarını Reels olarak yapacak ve bu paylaşımların ardından çok sayıda kullanıcı hesaplarına erişebilecek. Orijinal ses içerikleri ve daha fazlasının alınabileceği bu yeni özellik ile 15 dakikadan kısa olan her video Instagram'ın Reels kısmına gönderilecek ve keşfette yer almaya başlayacak.

Instagram Reels'a yeni özellik! Reels yeni özellikler nedir, nasıl kullanılır? - Resim : 2

Geçtiğimiz yıl yapılan açıklamalarda Instagram yetkilileri 2022 yılı için videolara öncelik vereceklerini ve Reels özelliğine odaklanacaklarını belirtmişti.

Bu yeni güncellemenin ne zaman geleceği ile ilgili ise henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. İlerleyen günlerde hayata geçirilmesi beklenen bu yeni özellik ilk olarak bazı hesaplarda test edilecek ve uygun görülmesi halinde tüm cihazlar için açık hale gelecek. Bu yeni özelliğin ilk olarak iOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlar için getirilmesi daha sonra diğer cihazlar için getirilmesi bekleniyor.