'İnsanın gözü doyacak' Trabzonspor'un verdiği ücreti beğenmeyen Nwakaeme kulüpsüz kaldı!

Trabzonspor'un eski yıldız oyuncusu Anthony Nwakaeme pişman oldu! Nwakaeme Trabzonspor'un teklifini beğenmedi, şimdi ise kulüpsüz kaldı. Detaylar haberin devamında...

'İnsanın gözü doyacak' Trabzonspor'un verdiği ücreti beğenmeyen Nwakaeme kulüpsüz kaldı!

Trabzonspor'un eski Nijeryalı yıldızı Anthony Nwakaeme takımıyla şampiyonluk yaşamış ve geçtiğimiz sezonumutlu bitirmişti.

Nijeryalı başarılı futbolcu Anthony Nwakaeme Trabzonspor ile yeniden masaya oturmuş ancak fiyat konusunda da uzlaşamamıştı. Geçtiğimiz sezon şampiyon olarak kupayı yedinci kez müzesine götürmeyi başarabilen bordo mavili Anadolu takımının öne çıkan isimlerinden olan Anthony Nwakaeme sezon sonunda yönetim ile tekrar masaya oturdu. Ancak kulübü ile ortak bir noktada buluşamayan başarılı futbolcu Trabzonspor tarafından kendisine yapılan 2.2 milyon Euro tutarındaki rakamı beğenmemiş ve kulüpler ile görüşeceğini bildirmişti.

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City ile de bir dönem görüşen başarılı futbolcu görüştüğü kulüplerin hiçbirinden istediği yanıtı alamadı. Ortak noktada buluşmakta güçlük çeken ve daha fazla para isteyen futbolcu daha sonra Trabzonspor'a haber yolladı. Yeniden masaya oturmak ve pazarlık yapmak istediğini duyuran futbolcuya Trabzonspor kapıları kapattı. "Biz gerekli transferleri yaptık. Hücuma oyuncu aramıyoruz" şeklinde bir cevap veren Trabzonspor, transferden vazgeçtiklerini bildirdi.

Geçtiğimiz sezon bordo mavili Anadolu takımı ile şampiyonluk kupasını kaldırmayı başaran Nwakaeme bu sezon ise kulüpsüz kaldı. Trabzonspor'un kendisine yaptığı 2.2 milyon Euro değerindeki teklifi reddeden futbolcuya görüştüğü kulüpler en fazla 1.3 milyon Euro teklif etti. Bir dönem ismi Fenerbahçe ile de anılan futbolcunun gündemde olmadığını ve transferinin düşünülmediği Ali Koç tarafından bildirilmişti.

'İnsanın gözü doyacak' Trabzonspor'un verdiği ücreti beğenmeyen Nwakaeme kulüpsüz kaldı!

Nwakaeme'nin Trabzonspor Karnesi

Geçtiğimiz sezon Trabzonspor'da başarılı bir performans sergileyen Nijeryalı başarılı futbolcu toplamda 36 resmi maça çıkmış ve çıktığı bu maçlarda 15 gol ve 11 asistlik bir performans sergileyerek toplamda 26 gol ile skora doğrudan katkı yapmıştı. Defalarca maçın adamı seçilen Nwakaeme'nin ilerleyen dönemlerde ne yapacağı merak konusu oldu.

Bazı güvenilir sosyal medya kaynakları ise başarılı futbolcunun daha düşük bir rakam ile Türkiye'de kalacağını ve ilerleyen sezonlarda Hull City'de forma şansı bulacağını öne sürdü.

Başarılı futbolcunun Türkiye'yi sevdiği ve gitmek istemediği biliniyor. Ancak henüz kendisine resmi teklifte bulunan bir türk takımı olmadı.