İmar affı 2023 başında çıkacak mı? AK Partili İl Yöneticisinden dikkat çeken ifadeler

İmar affı bekleyenler için AK Partili bir isimden çok önemli bir açıklama geldi. Kaçak villa yaptığı iddia edilen AK Partili yöneticinin nasılsa imar affı çıkacak dediği öne sürüldü.

İmar affı 2023 başında çıkacak mı? AK Partili İl Yöneticisinden dikkat çeken ifadeler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2022 yılı programında imar affı olup olmadığı merak edilirken gündeme düşen son açıklama yasa bekleyenleri umutlandırdı. AK Partili bir isim yaşanan bir olay sonrasında imar affının çıkacağını iddia etti.

İMAR AFFI BEKLEYENELER İŞTE O İFADELER

Sözcü'de yer alan bir habere göre; Hatay'da tarım arazisi ilan edilen bir alana AK Parti Kilis İl Yöneticisi ve İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Necmettin Şekeroğlu kaçak villa yaptı. Kaçak villa alanı olan bölge ise; 21 Kasım 2016 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile 49 şehirde 141 bölge ‘Büyük ova tarım alanı' ilan etti.

Hatay'da yer alan bu alanlarda ise son dönemlerde kaçak yapılar yükseldi. Haberin devamında; AKP Kilis il yöneticisi ve İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Necmettin Şekeroğlu bölgeye biri kendine diğeri oğluna ait olmak üzere 6 kaçak villa yaptırdığı ifade edildi. Kaçak yapılar için Kilis Belediyesi Şekeroğlu'na toplam 544 bin TL ceza kesti. Ancak mühür daha sonra söküldü ve inşaata devam edildi. İkinci kez ceza yiyen Şekeroğlu 616 bin TL cezaya mahkum edildi. Ayrıca belediye dışında bu isme Tarım İl Müdürlüğü de 250 bin lira ceza verdi.

SÖZCÜ'YE KONUŞTU

Kaçak yapıların durumu için Sözcü'ye açıklamalarda bulunan Necmettin Şekeroğlu yapıların kaçak olmasına dair “Kilis'te böyle yüzlerce bağ evi var. İmar affı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaçak yapıların durumuna ilişkin ise Şekeroğlu “Adı tarım arazisi ama kayalık mevki. Masa başında orayı tarım arazisi, ova ilan etmişler. 5-6 arkadaş bir araya geldik, bağ evi yapmak için. Bizim imarla aramızda 300 metre var. Şehrin binaları bize 300 metre mesafede. Burada ya imara girecek ya da imar affı çıkacak. Biz toplumdan ve sizden anlayış istiyoruz.” açıklamalarında bulundu.