İlkokul, Ortaokul ve Liselerde Son Hafta Yoklama Alınacak mı? Karneler Ne Zaman Verilecek?

2021-2022 eğitim öğretim yılının son haftasına girildi. İlkokul, ortaokul ve liselerde son hafta yoklama alınacak mı, karneler ne zaman dağıtılacak? İşte yanıtı.

İlkokul, Ortaokul ve Liselerde Son Hafta Yoklama Alınacak mı? Karneler Ne Zaman Verilecek?

6 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayan 2021-2022 eğitim öğretim yılında son haftaya gelindi. Okullar 17 Haziran 2022 Cuma günü kapanacak. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri son hafta yoklama alınıp alınmayacağını ve karnelerin ne zaman dağıtılacağını merak ediyor.

SON HAFTA OKULLARDA YOKLAMA ALINACAK MI?

Okullarda ikinci dönem 1 Şubat 2022 Pazartesi günü başladı. Eğitim öğretim yılının son haftasına girilmesi nedeniyle öğrenciler bu hafta yoklama alınıp alınmayacağını araştırmaya başladı. Karnelerin ne zaman dağıtılacağı da araştırılan konulardan bir diğeri. Karnelerin basılma tarihleri okuldan okula değişiyor. Karne basılma işlemlerinin çarşamba perşembe günü tamamlanması bekleniyor.

Öğrenciler son hafta yoklama alınmaz diye düşünürken eğitimciler ise bu fikrin yanlış olduğunu, son güne kadar okullarda yoklama alma işlemlerinin devam edeceğini söyleyerek öğrencilerin bu konuda dikkatli davranmalarını vurguluyor.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

2021-2022 eğitim öğretim yılı 17 Haziran 2022 Cuma günü sona erecek ve yaz tatili başlayacak. Temmuz ayından itibaren okullarda yaz okulları açılacak. Öğrenciler yaz okullarına online başvuru yapacak. Okul yönetimi tarafından belirlenen tarihlerde yaz okulları açık olacak. 2022-2023 eğitim öğretim yılı da 12 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayacak.