İl dışı tayin sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak 2022?

Milli Eğitim Bakanlığı il dışına tayini yapılacak olan öğretmenler için açıklama ne zaman yapacak merakla bekleniyor. Peki; il dışı tayin sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Çok sayıda vatandaşın merakla beklediği sorunun cevabı haberin devamında...

İl dışı tayin sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak 2022?

Bulunduğu konumda 3 yıl ya da üzeri çalışma süresini doldurmuş olan öğretmenlerin başvuru yaptığı il dışı tayinleri için sonuçların ne zaman açıklanacağı vatandaşlar için merak konusu.

İl değişikliği yapacak olan ve başvuru işlemini gerçekleştirmiş olan adayların heyecanla ve merakla beklediği konuyla ilgili açıklamalar bekleniyor. Çok sayıda öğretmenin başvuru yaptığı il dışı tayinleri ile ilgili sonuçların çıklanacağı tarihler merak konusu oldu. Çok sayıda vatandaşın merakla beklediği konudaki gelişmeler haberin devamında, Kamu Gündemi'nde...

İL DIŞI TAYİN BELİRLEME ŞARTLARI NELER?

Son gün olarak 29 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilen il dışı tayinler için başvuru yapan öğretmenlerin hizmet puanları son başvuru tarihi baz alınarak geçerli sayılacak.

Hizmet puanları yeterli görülen öğretmenler il değişiklği için geçerli konuma gelecekler ve hizmet puanı fazla olan öğretmenlerin tercih ettikleri şehirlere atamaları yapılacak.

Ancak hizmet puanları eşit olan adaylar için hizmet sürelerine ve kimin daha önce öğretmen olduğuna bakılacak. Daha önce öğretmen olmuş tayin adayları ilk sıraya alıncak. Eşitlik durumunun bozulmaması halinde bilgisayar kuraları devreye girecek.

İL DIŞI TAYİN SONUÇLARI BELLİ OLDU MU?

İl dışı tayin sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak 2022?

Öğretmen olan vatandaşların uzun bir süredir heyecanla ve merakla bekledikleri tayinlere ilişkin açıklamaların bugün yayımlanmış olması ile birlikte çok sayıda öğretmen, atamaların ne zaman gerçekleştirileceğini araştırmaya başladı. Adayların atamalarının gerçekleştirileceği tarih ise bugünü işaret ediyor. İl dışı tayin isteyen öğretmenlerin başvuru sonuçları bugün mebbis üzerinden duyurulacak.

SONRAKİ HABER