İkinci El Araç Alacaklara Büyük Fırsat! 7 Yaşına Kadar Araçlarda Faizsiz Finansman Desteği

İkinci el araç alma hayali kuranlara faizsiz kredi desteği sunuluyor. 7 yaşına kadar 2. el araçlar için faizsiz finansman fırsatı geldi…

İkinci El Araç Alacaklara Büyük Fırsat! 7 Yaşına Kadar Araçlarda Faizsiz Finansman Desteği

Türkiye’de son dönemde yaşanan kur artışı ve otomobil pazarında küresel düzeyde yaşanan çeşitli sıkıntılar otomobil almak isteyenlerin hayallerini ertelemesine neden oldu. 200 bin liranın altında sıfır km araç kalmamasının ardından ikinci el piyasalarında da fiyatlarına artması, vatandaşların yeni finansman arayışlarına başlamasına neden olmuş durumda.

Özellikle yüzde 0 faiz seçenekleri ile ikinci el araç almak isteyenlere özel kampanyalar bu dönemde adeta hayat kurtarıyor. Katılım bankacılığının öncü isimlerinden Türkiye Finans Katılım Bankası, 2. el başta olmak üzere tüm araç alımları için faizsiz krediler sunuyor. İkinci el araçlarda ise 7 yaşına kadar olan tüm otomobiller için kredi tahsis edilecek.

Türkiye Finans 2. El Taşıt Kredisi Şartları

İkinci el araç almak isteyenlere cazip fırsatlar bu kez bir katılım bankasından geldi. Türkiye Finans tarafından başlatılan kampanya kapsamında, 7 yaşına kadar olan tüm otomobil marka ve modellerinde geçerli faizsiz kredi desteği sağlanacak. Üstelik düşük kar oranları ve uygun ödeme seçenekleri ile 48 aya kadar vade fırsatları sunuluyor.

Gelir durumu kredi taksitlerini ödemek için yeterli olan ve kredi risk puanı düşük olan tüm vatandaşların ikinci el taşıt kredisinden yararlanması sağlanacak. Araç değerinin yüzde 70’ine kadar finansman sağlanması hedefleniyor.

Türkiye Finans Taşır Kredisi Hesaplama

Türkiye Finans 2. El Faizsiz Taşıt Kredisi kapsamında, yüzde 1,42’den başlayan kar oranları ile finansman desteği sağlanacak. İkinci el araçlarda 120 bin TL’ye kadar 48 ay vade uygulanırken, 120 bin TL ve 300 bin TL arasında ise 36 ay vade seçenekleri uygulanması hedefleniyor.

Otomobil piyasalarında fiyatların yükselmesinin ardından finansman arayan vatandaşlar, faizsiz bankacılık hizmetleri sunan kurumları tercih etmeye başladı. Kur fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar, enflasyon ve artan fiyatlar birçok kişinin nakit sıkıntısı yaşamasına neden oluyor. Bu dönemde araba satın almak isteyen vatandaşların büyük bölümü ikinci el piyasalara odaklanmış durumda. Türkiye Finans Katılım Bankası ise faizsiz taşıt kredisi desteği ile 7 yaşına kadar tüm ikinci el araçlarda uygun finansman seçenekleri sunuyor.

SONRAKİ HABER