İhtiyaç Sahipleri, PTT'de Uzun Kuyruklar Oluşturmaya Başladılar! 200 TL'lik Elektrik Desteği İçin Hemen Başvurun!

Ülke sınırları içerisinde yaşayan ve artan enerji fiyatları sebebi ile elektrik faturası tutarlarını karşılamakta güçlük çeken ihtiyaç sahiplerine PTT aracılığı ile 200 TL’ye varan nakdi yardım yapılmaya devam ediliyor. İşte PTT aracılığı ile dağıtılan sosyal yardım türüne ilişkin detaylar…

İhtiyaç Sahipleri, PTT'de Uzun Kuyruklar Oluşturmaya Başladılar! 200 TL'lik Elektrik Desteği İçin Hemen Başvurun!

Yeni dönemde hem siyasi alanda hem de ekonomi piyasalarında gözlenen olumsuz gelişmeler, enerji fiyatlarının birden bire artmasına sebep oldu. Yeni yıla girilmesi ile birlikte enerji tüketimlerinin fiyatlandırılması amacı ile yapılan düzenlemeler, vatandaşların bütçelerini aşmaya başladı. Bu noktada desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara müjdeli haber, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık, ilgili şartları sağlayan tüm vatandaşlara farklı tutarlarda yardım yapılacağını bildirdi.

Devlet Destekli Elektrik Faturası Yardımı 2022

Devlet kurumlarından biri olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ülke sınırları içerisinde yaşayan ve çeşitli sebeplerden ötürü maddi olarak çıkmaza girmiş olan ihtiyaç sahiplerine birçok farklı kategoride sosyal yardım hizmeti sunmaya devam ediyor. Bu noktada geliştirilmiş olan hizmetlerden biri olan elektrik faturası yardımı, son zamanlarda giderek artan enerji fiyatları karşısında vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet sitesinde de yayınlanmış olan elektrik yardımı, şu tutarlarda yapılıyor:

  • 1-2 kişiden oluşan hanelere: 68,67 TL
  • 3 kişiden oluşan hanelere: 91,56 TL
  • 4 kişiden oluşan hanelere: 114,44 TL
  • 5 ve daha fazla kişiden oluşan hanelere: 137,33 TL

Bakanlık Elektrik Faturası Yardımı Başvuru Şartları

İhtiyaç Sahipleri, PTT'de Uzun Kuyruklar Oluşturmaya Başladılar! 200 TL'lik Elektrik Desteği İçin Hemen Başvurun!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilen, PTT aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan elektrik yardımından yararlanabilmek için şu şartları sağlamak gerekiyor:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşını aşmış olmak
  • Gelir testi ve diğer belgeler aracılığı ile ihtiyaç sahibi olduğunu ispat edebiliyor olmak
  • Adres gizliliği kararına dahil olmamak
  • 15 günlük süre içerisinde herhangi bir sosyal yardım hizmetine başvuruda bulunmamış olmak

Bakanlık Elektrik Faturası Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bakanlık tarafından geliştirilen elektrik faturası yardımına İl Müdürlükleri ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir.