İçişleri Bakanlığı 2022 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı ! KPSS Şartı Var mı?

İçişleri Bakanlığı 2022 personel alım ilanı yayımlandı. Bakanlık bünyesinde görevlendirilmek üzere 22 sözleşmeli personel alınacak.

İçişleri Bakanlığı 2022 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı ! KPSS Şartı Var mı?

İçişleri Bakanlığı, personel eksiği olan kadrolarda istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alım ilanına çıktı. Yayımlanan ilana göre yazılı ve sözlü sınav ile sözleşmeli personeller alınacak.

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR

1 kişi sistem mimarı, 1 kişi Kıdemli Ağ Yöneticisi, 1 kişi Kıdemli .Net Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kıdemli Java Yazılımı Geliştirme Uzmanı, 1 kişi Kıdemli Veri Aktarım Uzmanı, 1 kişi kıdemli Mobil Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 kişi Kıdemli Ağ Uzmanı, 2 kişi kıdemli sistem uzmanı, 4 kişi .NET Yazılım Geliştirme Uzmanı, 4 kişi Java Uygulama Geliştirme Uzmanı, 1 kişi Veri Tabanı Uzmanı, 1 kişi Entegrasyon Geliştirme Uzmanı, 1 kişi İş Analist Geliştirme Uzmanı, 1 kişi mobil yazılım geliştirme uzmanı pozisyonlarında alım yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

Ayrıca; erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak da aranılan şartlar arasında yer alıyor.

Genel şartların yanı sıra poziyonlara göre verilen özel şartlara da haiz olmak gerekiyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

İçişleri Bakanlığı personel alım ilanına başvurular, 1 Şubat 2022 tarihinde başlayacak ve 7 Şubat 2022 tarihinde sona erecek.

Başvurular, e-Devlet üzerinde İçişleri Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden online olarak yapılacak.

Yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların listesi www.icisleri.gov.tr adresinde 11 Şubat
2022 tarihinde açıklanacak.

SONRAKİ HABER