Herkesin merak ettiği soruyu diyetisyenler yanıtladı: Yoğurt diyeti ile zayıflamak mümkün mü? İşte 5 günde 3 kilo zayıflatan diyet...

Zayıflamak için yollar arayan pek çok kişinin internet üzerinde en çok arattığı konulardan biri de diyetler olmuştur. Son dönemde en çok konuşulan diyetlerden biri olan yoğurt diyetinin içeriği ise pek çok vatandaş tarafından merak konusu olmuştur.

Herkesin merak ettiği soruyu diyetisyenler yanıtladı: Yoğurt diyeti ile zayıflamak mümkün mü? İşte 5 günde 3 kilo zayıflatan diyet...

Bugüne kadar zayıflamak için pek çok yöntem sunuldu. Bu yöntemlerin kimi tamamen doğal yöntemler olurken kimi de sağlığa son derece zararlı bulundu. Diyetisyenlerin ve doktorların pek çoğu özellikle de son dönemde piyasalara sürülmüş olan bitki çayları ve zayıflama ilaçları adı altında satılan adeta zehirleri içmemeleri konusunda uyarı yapmaktadır.

Bu nedenle de pek çok kişi zayıflamak ve istedikleri görünümü elde etmek için daha doğal yolları tercih ederek, hem spor ile hem de diyetler ile zayıflamak için çalışırlar. Sürekli olarak yeni malzemeler ve farklı tarifler ile birlikte değişen diyet tariflerinin de hangilerinin sağlıklı olduğu pek çok vatandaş tarafından merak konusu olmaktadır.

Son dönemde pek çok kişi tarafından zayıflamak için uygulanan diyetlerden biri olan yoğurt diyetinin nasıl uygulandığı ve zararlarının olup olmadığı gibi konular internette en çok araştırılan ve en çok merak edilen konular arasına girmiştir. Peki yoğurt diyeti nasıl yapılır, yoğurt diyeti zararlı mıdır?

Herkesin merak ettiği soruyu diyetisyenler yanıtladı: Yoğurt diyeti ile zayıflamak mümkün mü? İşte 5 günde 3 kilo zayıflatan diyet...

YOĞURT DİYETİ NEDİR?

Yoğurt diyeti 5 günlük bir süreçten oluşmaktadır. Bu diyetin gündeme bu kadar gelmesinin nedeni ise 3 günde zayıflatma vaadi vermesidir. Bu kadar kısa süre içerisinde zayıflama imkanı sunan bu diyette bir diğer iyi yön ise yoğurdun bilinmeyen binbir çeşit faydasıdır. Yoğurdun içeriğinde bulunan mineraller nedeniyle vücut sağlığımızın diyet süresi boyunca sağlıklı olmasını hem de düşük kalorili olması sayesinde de kilo almamızı engellemektedir.

Bu diyeti uygulayan pek çok kişi kilo verdirmesi konusunda olumlu yorumlarda bulunarak sosyal medyada ve internet platformlarında işe yaradığı hakkında onay vermiştir. Herhangi bir diyetisyen tarafından da kötü yorum yapılmayan yoğurt diyeti zaman içinde daha da fazla merak edilmiştir. Peki yoğurt diyeti nasıl yapılır?

YOĞURT DİYETİ NASIL YAPILIR?

Yoğurt diyetinin faydalarının yanı sıra hazırlanışı son derece kolaydır. Öğün şeklinde dikkat edeceğiniz konular ve yoğurt diyetinin hazırlanışı şu şekildedir;

  • Sabah uyanında bir bardak limonlu su içilir,
  • Kahvaltıda bir kase yağsız yoğurt ile şekersiz çay (tercihe göre)
  • İlk gün kahvaltıda sadece yağsız yoğurt tüketilebilirken diğer günlerde yoğurda bir kaşık yulaf konulabilir.
  • Öğle yemeklerinde bir kase yoğurt ve sebze çorbası
  • Akşam yemeklerinde yoğurt ve çorba
  • Ara öğünlerde şeker oranı düşük meyveler ve bir kase yoğurt
  • Akşamları ise yemeklerden sonra şekersiz meyve ve şekersiz çay tüketilmektedir.

Bu diyetin yapacak olan kişilerin sağlık sorunlarını (varsa) dikkate almaları gerekmektedir. Her türlü ihtimale karşı doktor onayı alınmadan diyer yapmak önerilmemektedir.