HDP Milletvekili Semra Güzel Hakkında Yeni Fezleke TBMM'de

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında dokunulmazlığının kaldırılması için bir fezleke hazırlanmıştı. Şimdi de teröre finansman sağlamak gerekçesiyle yeni bir fezleke hazırlandı.

HDP Milletvekili Semra Güzel Hakkında Yeni Fezleke TBMM'de

Geçtiğimiz günlerde öldürülen PKK'lı bir terörist ile olan fotoğrafı basına sızan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke, TBMM Başkanlığı'na sunulmuştu.

Semra Güzel'in, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından etkisiz hale getirilen Koçero Meleti kod adıyla bilinen Volkan Bora ile sevgili olduğu ortaya çıkmıştı. Volkan Bora ile olan fotoğraflarda, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in de terörist kıyafeti giydiği ortaya çıkmıştı.

Semra Güzel hakkında yeni bir fezleke hazırlandı. Teröre finansman sağlamak gerekçesiyle hazırlanan yeni fezleke, TBMM'ye ulaştı.

KOMİSYON KURULMUŞTU

Dokunulmazlığının kaldırılması için öncelikle hazırlık komisyonu kuruldu.TBMM Karma Komisyon Başkanı Bekir Bozdağ,Hazırlık Komisyonu'nun 1 ay içinde raporunu sunacağını söylemişti.

Semra Güzel'in de savunma hakkı olduğunu söyleyen Bozdağ: “Öyle umuyorum ki Komisyon 1,5- 2 ay içinde kararını kamuoyuna açıklayacak” dedi.

SONRAKİ HABER