Havalimanı'nda bir çikolatanın 56 TL olmasına tepki yağdı: Fırsatçılık!

Zaman zaman gündeme gelen yemek ve alkol fiyatlarının ardından bu defa yüksek fiyatı ile çikolata gündeme geldi. Çikolatanın fiyatına sosyal medyadan tepki yağdı.

Havalimanı'nda bir çikolatanın 56 TL olmasına tepki yağdı: Fırsatçılık!

Havalimanlarındaki pek çok ürünün fiyatının pahalı olduğu herkes tarafından bilinmekteydi. Yemekler, sigara ve alkol grupları, içecekler derken şimdi de bir çikolatalı gofretin pahalılığı gündeme geldi. Uzun süredir gündemde olan hayat pahalılığından çok bu duruma gelen yorumlar "fırsatçılık" olarak nitelendirildi.

56 TL DEĞERİNDE GOFRET

Bir çikolatalı goftetin fiyatının bu kadar pahalı olması herkesi sinirlendirdi. Normal fiyatından neredeyse 15 kat daha pahalı olan bu çikolatanın fahiş fiyatının gündeme gelmesi ile birlikte tepkiler de geç kalmadı.

Sosyal medyadan tepkilerini gösteren vatandaşlar yazın başından bu yana fahiş fiyatlar ile mücadele ettiklerini fakat böylesini ilk kez gödüklerini dile getirdiler.

Yalnıca gofret de değil, bunun yanı sıra bir adet suyun fiyatının da 28 TL olması gündemde yer aldı. Yalnızca bir adet su için ödenen 28 TL herkesi hayrete düşürdü.

Havalimanı'nda bir çikolatanın 56 TL olmasına tepki yağdı: Fırsatçılık!

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI!

Sosyal medyadan yapılan yorumlar ve gelen tepkiler başlıca şu şekildeydi;

"Tamamen fırsatçılık yüzünden"

"Dunyanin en pahali hava limanlari Turkiyede Avrupada bir kahve carsida 2 euro hava alanlarida da 2 veya 2,50 euro ama Turkiyede kahve normal 10 lira ise havaalanlarinda 65 lira Denetim yok soyguncular resmen"

"Her şeyin çivisi çıkmış"