Hatay'da köpek katliamını kim yaptı? Köpekleri öldüren kişi yakalandı mı?

Dün Türkiye gündemine düşen o görüntüler herkesi derinden yaraladı. Vatandaşların canını sıkan o görüntüler sonrasında Türkiye'de vatandaşlardan büyük tepkiler gelirken vatandaşlar faillerin yakalanıp yakalanmadığını araştırmaya başladı. Hatay'da köpek katliamını kim yaptı? Köpekleri öldüren kişi yakalandı mı?

Hatay'da köpek katliamını kim yaptı? Köpekleri öldüren kişi yakalandı mı?

Hatay'da köpek katliamını kim yaptı? Köpekleri öldüren kişi yakalandı mı? Dün Türkiye gündemine düşen o görüntüler herkesi derinden yaraladı. Vatandaşların canını sıkan o görüntüler sonrasında Türkiye'de vatandaşlardan büyük tepkiler gelirken vatandaşlar faillerin yakalanıp yakalanmadığını araştırmaya başladı. Hatay'da 5 yavru köpeğin yakılarak öldürülmesinden sonra vatandaşlardan sosyal medyada büyük tepkiler gelirken herkes ise suçluların kim olduğunu ve yakalanıp yakalanmadıklarını araştırmaya başladı. İşte detaylar Kamu Gündemi adresinde yer alıyor!

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde gerçekleşen olayda 5 yavru köpek zehirlenerek öldürüldü. Yavrulardan birisinin yakıldığı da gündeme bomba gibi düşerken olay ile ilgili soruşturma resmen başladı. DHA tarafından yapılan haber sonrasında Pati Koruyucuları İl Temsilcisi İbrahim Göçer, Alaybeyli Mahalle Mezarlığı yakınlarında sürekli olarak beslediği ve ziyaret ettiği 5 yavru köpeği ölü halde buldu.

Köpeklerden birisinin zehirlendiği diğerinin ise yakıldığı not düşüldü. Boş bina içerisinde yakılmış halde olan yavru köpeği gören Göçer, gözyaşlarına boğuldu. Göçer'in şikayetleri sonrasında İl Jandarma Komutanlığı resmen soruşturma başlattı. Jandarma ekipleri, güvenlik kameraları üzerinden şüphelileri belirlemeye çalışırken faillerin yakalanıp yakalanmadıkları merak edilmeye başlandı.

Yavru köpekleri her gün düzenli olarak beslediğini anlatan Göçer, "Alaybeyli Mahalle Mezarlığı civarında her gün yemek ve su götürdüğüm yavru köpekler vardı. Yaklaşık 1 aydır bu hayvanların bakımını yapıyordum. Bölgeye köpeklere yiyecek vermek için gittiğimde köpekleri zehirleyerek öldürmüşler. Bazılarına eziyet etmişler birini de yakmışlar. Bunlar insan olamaz. Cezalandırılmalarını istiyorum" dedi.

Hatay köpek katliamını kim yaptı?

Göçer'in şikayeti üzerine İl Jandarma Komutanlığı soruşturma başlattı. Jandarma ekipleri, güvenlik kameralarından şüphelileri belirlemeye çalışıyor. Failler henüz bulunmadı.

Detaylar geldikçe Kamu Gündemi adresinde yer alacak. Gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız "Bildirimlere İzin Ver" tıklayabilirsiniz.