Hastanelere ambulans şoförü alınacak? İlanlar geldi ehliyeti olanlar kaçırmayın

Hastanelere ehliyeti olan adaylar arasından ambulans şoförü alımları olacak. Peki bu ilanlara kimler nasıl başvuru yapacak?

Hastanelere ambulans şoförü alınacak? İlanlar geldi ehliyeti olanlar kaçırmayın

Türkiye İş Kurumu ile bazı kariyer siteleri üzerinden hastanelere personel alımları için çok sayıda ilan yayımlanıyor. Bu ilanların büyük bir kısmı hasta danışmanı, kabul karşılama personeli, destek personelleri, hizmetli yada temizlik personelleri için oluyor.

Bu duyuruların dışında özel hastaneler ambulans şoförü alım ilanlarını da İŞKUR yada diğer platformlar üzerinden yayımlıyorlar. Peki vatandaşlar bu iş ilanlarına nasıl başvuru yapacaklar?

AMBULANS ŞOFÖRÜ ALIM İLANLARI

Türkiye geneli farklı şehirlerde özel sağlık klinikleri, özel hastaneler, tıp merkezleri çeşitli kadrolarda personel alımları yapıyorlar. Bu alımlar kurumların anlaşmalı olduğu platformlar üzerinden yada kurumların kendi sitelerinden ilan ediliyor.

İŞKUR üzerinden de yayımlanan duyurular da sağlık kuruluşlarına personel istihdamı sağlanıyor.

Yayımlanan bu ilanlar genellikle iki ayrı kadroda yayımlanırlar. Birinci alanda sağlık kadrolarına yapılacak personel alım ilanları yer aldı. İkinci grup ise destek personeli pozisyonları için yayımlanan ilanları içerir.

İŞKUR ÜZERİNDEN YAYIMLANAN DUYURULAR

Vatandaşlar İŞKUR üzerinden iş ilanlarına ulaşabilirler. Açık iş ilanı arama sayfasını açacak olan vatandaşlar buradan kadroya göre arama yapacaklar. Açık iş ilanı arama sayfasında birçok alan yer almakta. Bu alanların tamamı boş bırakılacak. Sadece meslek yazan yere Ambulans Şoförü yada Ambulans Sürücüsü yazılacak. Diğer tüm öğrenim alanları, kurum tip, işyeri unvanı gibi alanların hepsi boş olacak. Bu sayede tüm ilanlara ulaşılacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Ambulans şoförü alımı için yayımlanan ilanlara başvuru yapacak olanlar sağlık kuruluşuna ön başvuruda bulunacaklar. Ardından esas başvuru yapılacak. Önbaşvuru işlemleri Türkiye İş Kurumu web sitesinden olacak. Esas başvuru işlemleri ise ön başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından kuruluşa gidilerek şahsen yapılacak.

KİMLER AMBULANS ŞOFÖRÜ OLARAK İŞE ALINIR?

Çalışanların talep edilen sürücü belgesine sahip olmaları gerekir.

18 yaşından büyük olanlar bu kadro için başvuru yapabilir.

Alımlar lise önlisans ve lisans düzeyinden olabilir.

Ambulans şoförü kadros için verilen eğitimlere katılma ve gerekli sertifikaları alma şartı vardır.

Birçok kuruluş ilk yardım sertifikası olmayanların başvurularını incelemezler. Bu sertifika olmazsa olmazdır.

Adayların mesleki haklarını kullanma ehliyetine de sahip olmaları istenir.

SONRAKİ HABER