Hastanelere acil personel aranıyor! İlkokul lise mezunu danışman, kabul personeli, hizmetli, temizlik, kayıt memuru alınacak

Hastanelere çok sayıda kadroda personel aranıyor. Acil koduyla yayımlanan ilanlarda kabul kayıt personelleri, karşılama personelleri, danışmanlar, hasta bakım personelleri ile hizmetli ve temizlik görevlisi kadroları bulunuyor. Çoğu personel alımı en az ilkokul mezunu veya en az lise mezunu olmak koşuluyla yayımlanıyor.

Hastanelere acil personel aranıyor! İlkokul lise mezunu danışman, kabul personeli, hizmetli, temizlik, kayıt memuru alınacak

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında özel hastanelere ve bazı sağlık kuruluşlarına çeşitli mesleklerde onlarca personel alımı yapılacağı ilan edildi. Yurdun farklı il ve ilçelerinde yer alan sağlık kuruluşları hem işçi kadroları için hemde vasıflı personel pozisyonları için alımlar yapacaklar.

HASTANELERE PERSONEL ALIMLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan duyurular arasında çok sayıda iş ilanı bulunuyor. Bu duyurular arasında ilkokul mezunları için işçi kadroları yer alırken lise önlisans ve lisans mezunları için vasıflı personel kadroları bulunuyor.

İşi olmayan iş arayanlar için yayımlanan duyuruların önemli bir kısmı ise hastaneler için oldu. Bu alanda çalışmak ve kariyer hedefi koymak isteyenler için ise güncel iş ilanlarını araştırdık.

Sağlık kuruluşlarının özel hastanelerin en fazla alım yapacağını ilan ettiği meslek grupları ile adaylar için hangi kadroda kaç personel alınacağına ilişkin listeyi oluşturdu.

EN FAZLA ARANAN MESLEK GRUPLARI

Hastanelerde çalışmak isteyenler için en fazla alım ilanı yaşlı bakım personeli pozisyonunda oldu. Bu kadro için firmalar onlarca duyuru yayımladılar. Ayrıca bu kadroda birçok alanda personel alımı yapılacağı ilan edilirken en fazla aranan meslekler danışma personelleri, kabul kayıt personelleri, karşılama personelleri. Tüm bu kadrolar için yayımlanan iş ilanları sayısı şu şekilde;

KADRO VE KONTENJANLAR

Evde Hasta Bakımı Sağlık Teknikeri 3

Hasta Bakımı Teknisyeni 2

Hasta Danışmanı 11

Hasta Kabul-Kayıt Görevlisi 18

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi 5

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı 154

Hasta Ve Yaşlı Refakatçisi 1

Hastane Hizmetlisi 7

Hastane Yönetimi Ve Organizasyonu Meslek Elemanı 1

Klinik Destek Elemanı (Hastane) 9

Temizlik Görevlisi (Hastane) 35

HASTANEDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM DİYENLER

Yukarıda yer alan duyurulara nasıl başvuru yapacağını bilemeyenler aşağıda yer alan sayfaya İŞKUR İş İlanları Arama ekranından ulaşacaklar. Hangi kadroda iş arıyorlarsa onun adını yazacak diğer alanları boş bırakarak başvurularını yapacaklar.

Hastanelere acil personel aranıyor! İlkokul lise mezunu danışman, kabul personeli, hizmetli, temizlik, kayıt memuru alınacak

MAAŞ OLANAKLARI

Hastanelerde çalışan işçi kadroları için en düşük ödeme asgari ücret düzeyinde olur. Ancak alınacak kadro, alım yapılan işin zorluğu, öğrenim durumuna göre maaş olanakları 5.500 TL, 6.000 TL, 6.500 TL, 7.500 TL seviyelerine ulaşabilir.