Hasan Tolga Balcılar kimdir, serbest bırakıldı mı?

Osmaniye'li gazeteci Hasan Tolga Balcılar gözaltına alındı. Gazeteci hakkında gündeme birkaç haber düşerken son gelen bilgilere göre ise 2 gündür yemek yemediği yönündeymiş. Peki Hasan Tolga Balcılar kimdir, serbest bırakıldı mı?

Hasan Tolga Balcılar kimdir, serbest bırakıldı mı?

Hasan Tolga Balcılar kimdir, serbest bırakıldı mı? Osmaniye'li gazeteci Hasan Tolga Balcılar gözaltına alındı. Gazeteci hakkında gündeme birkaç haber düşerken son gelen bilgilere göre ise 2 gündür yemek yemediği yönündeymiş. Osmaniye'de barınma merkezinden kaçan sığınmacıların haberini yapan Osmaniye Sondakika hesaplarının da sahibi olan Hasan Tolga Balcılar için gözaltı kararı çıkarıldı.

Başarılı gazetecinin gözaltına alınmasının ardından Balcılar'ın avukatı, kamptan kaçan göçmenler ile ilgili yapmış olduğu haber sebebiyle gözaltına alındığını açıkladı. Sığınmacılar konusunda yaptığı haberler sonrasında gözaltı kararı çıkartılan Hasan Tolga Balcılar'ın kim olduğu ve serbest bırakılıp bırakılmadığı araştırılmaya başladı. İşte detaylar!

Gözaltı kararına Ümit Özdağ'dan tepki geldi!

Gözaltı kararına Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özdağ, "İktidar Sığınmacılar konusunda konuşan herkesi susturmak için her türlü baskı ve saldırıyı düzenliyor. Tek suçu kaçan Afganları haberleştirmek olan Tolga Balcılar gözaltına alındı. Zafer Partisi basına baskılara hayır diyor." dedi.

ekran-goruntusu-2022-07-22-220820.jpg