Hamile Olan ve Tahliye Bekleyen Ayşe Karaduran Kimdir? Ayşe Karaduran Neden Hapse Girdi? Ayşe Karaduran Suçu Nedir?

Gün itibari ile Twitter gündemine gelen ve binlerce kişi tarafından tahliye edilmesi gerektiği söylenilen Ayşe Karaduran olaya hakim olmayan vatandaşlar tarafından oldukça merak edildi. Peki Ayşe Karaduran kimdir? Ayşe Karaduran neden hapse girdi? İşte detaylar...

Hamile Olan ve Tahliye Bekleyen Ayşe Karaduran Kimdir? Ayşe Karaduran Neden Hapse Girdi? Ayşe Karaduran Suçu Nedir?

Sosyal medya gündemine gün itibari ile bomba gibi düşen Ayşe Karaduran'ın hamile olduğu halde hapiste olması gündeme geldi. Ayşe Karaduran olayına hakim olmayan vatandaşlar Karaduran'ın neden hapiste olduğunu merak ederken binlerce kişi tahliye edilmesi gerektiğini vurgulayan twitler attı. i gerektiği söylenilen Ayşe Karaduran olaya hakim olmayan vatandaşlar tarafından oldukça merak edildi. Peki Ayşe Karaduran kimdir? Ayşe Karaduran neden hapse girdi?

17 haftalık hamile olduğu dönemde 29 yaşındaki Ayşe Karaduran tutuklanarak beraberindeki 7 kadın ile birlikte cezaevine götürülmüştü. Ayşe Karaduran bugün yeniden gündeme gelirken milyonlar olayı yeniden merak etti. Ayşe Karaduran'ın hamilelik nedeniyle tahliye edilmesi gerektiğini vurgulayan binlerce twit atıldı. Twitter Ayşe olayı nedir? Ayşe Karaduran suçu nedir?

Ayşe Karaduran Kimdir?

17 Haftalık hamile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Ayşe Karaduran beraberinde 7 kadınla birlikte tutuklanarak cezaevine götürülmüştü. Twitter hesabı açarak eşi Ayşe Karaduran hakkında verilen hukuksuzluğu dile getiren Mehmet Akif Karaduran''Hangi vicdan elveriyor da tutuklanıyor'' şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

Şanlıurfa’da Gülen cemaatinin ‘güncel yapılanmasında yer aldıkları’ iddiasıyla gündeme gelen 11 kadından 7'si tutuklanmıştı. Tutuklanan 7 kadının arasında bulunan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Ayşe Karaduran beraberindeki 7 kişi ile birlikte Şanlıurfa T2 No’lu Kapalı Kadın Cezaevin’e gönderildi.

Ayşe Karaduran Neden Tutuklandı?

Twitter'da Ayşe Karaduran adına açılan hastag ile birlikte hamileliği sorunlu geçen Karaduran'ın tahliye edilmesi gerektiği söylendi. Ayşe Karaduran'ın eşi Mehmet Akif Karaduran eşinin sorunlu bir hamilelik geçirdiği, mide bulantılarının olduğunu belirterek “Tansiyonu düşüyor. İyi bakılması gerekiyor. Fakat hangi vicdan elveriyor da tutuklanıyor.” paylaşımı yaptı.

16 Mart 2022'de Hatay'da bulunan evine operasyon düzenlendiğini söyleyen Karaduran “Başta eşimin telefonu ve benim laptopum olmak üzere evdeki elektronik eşyalara el koydular. Bir saat soyunca evi aradılar ve ekip otosuna bindirip Dörtyol İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürdüler. Daha sonra polis ekipleri geldi ve Şanlıurfa Karaköprü Terörle Mücadele Şubesi’ne naklini yaptılar.” bilgisini verdi.