Halkbank'tan Kadın Girişimcilere 6 Ay Ödemesiz 100 Bin Lira Kredi Desteği Verilecek

Halkbank kadın girişimcilere tam destek sunmaya devam ediyor. 100 bin liraya kadar 6 ay geri ödemesiz krediler sunuluyor…

Halkbank'tan Kadın Girişimcilere 6 Ay Ödemesiz 100 Bin Lira Kredi Desteği Verilecek

Kamu bankalarının son dönemde kadın ve genç girişimciler başta olmak üzere birçok sektöre sağladığı destek kredileri büyük ilgi görüyor. Kadın girişimciler için 100 bin TL’ye kadar avantajlı kredi fırsatları sağlayan Halkbank, farklı tip kredi paketleri ile işini kurmuş girişimci kadınlardan iş kurmak isteyenlere, işini büyütmek isteyenlere veya işyeri ihtiyaçlarını karşılamak isteyenlere birçok farklı kategoride finansman sağlıyor.

Halkbank Kadın Girişimci Kredi paketinin hayata geçirilmesinin ardından birçok kadın girişimci nakit sorunlarına çözümler bulmayı başarmıştır. 6 ay ana para ödemesiz olarak sunulan kredi için faiz oranları da özel olarak belirlenmiştir.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Faiz Oranı

Kadın girişimcilere sıfır faizli esnaf kredisi desteği sağlayan Halkbank, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kapsamında başarılı olan ve 30 yaşını doldurmamış tüm kadın girişimciler için 100 bin TL faizsiz kredisi sağlayacak. Yüzde 0 faiz oranları ile en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip ve belirtilen meslek kolunda son 1 yıl içinde işletme kurmuş kadınlar ise 225 bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteğinden yararlanabilecek.

Kadın girişimcilerin faizsiz kredi desteklerinden yararlanarak cazip ödeme seçenekleriyle 225 bin TL’ye kadar finansman elde etmeleri sağlanmaktadır. Sıfırdan iş kuracaklar veya hali hazırda işletme kurmuş olanlar için sağlana kredilerin uygun ödeme koşulları da bulunmaktadır.

İşini kuran kadın girişimciler için 100 bin TL olarak belirlene kredi, yeni iş kuran ve işletme yaşı 6 ayı geçmeyen kadın girişimciler için 50 bin TL olarak belirlenmiştir.

Halkbank Kadın Girişimci 2021 Başvuru

Halkbank’ın kadın girişimciler için sağladığı faizsiz ve uygun ödeme koşullarına sahip kredilerden yararlanmak için kredi paketi kapsamında belirlenen şartların karşılanması gerekir. İşletmenin faaliyet süresi, yaş ve diğer etkenler kredi talebinde belirleyici olacaktır.

Halkbank dijital kanallarını kullanarak ön başvurularını yaparak Halkbank şubeleri üzerinden tüm girişimcilerin ihtiyacı olan finansman seçeneklerine başvuru yapılması mümkündür. Başvuru yapılacak kredi paketinin türün göre farklı evrak ve şartlar aranabilir.