Haftanın İŞKUR duyuruları! İşçi memur alımları mesleklere kontenjanlar

Türkiye İş Kurumu işçi alımı, memur alımı ilanlarına 25 29 Temmuz tarihlerinde de devam edecek. İŞKUR iş ilanlarında yer alan kadroları kontenjanlara göre listeledik. İş arayanlar için yeni bir fırsat sunan meslekler.

Haftanın İŞKUR duyuruları! İşçi memur alımları mesleklere kontenjanlar

Türkiye İş Kurumu üzerinden çok sayıda duyuru 25 Temmuz ile 29 Temmuz tarihleri için yayımlanmış durumda. İşçi kadroları, vasıflı personel alımları hatta bazı kurumların memur alımları İŞKUR ile kamuoyuna aktarıldı.

İŞKUR ile memur alımı yapan kurumların ilanlarına başvuru yapacak adaylar, arama sayfasından kılavuzlara ulaşıp başvuruda bulunacaklar. İşçi alımları için istekli olanlar ise açık iş ilanları sayfasından başvuru ekranına ulaşacaklar.

İŞKUR İŞ İLANLARI 25 29 TEMMUZ 2022 DUYURULARI

Kurumun güncel iş ilanları sayısı 69.000 ile 70.000 sayıları arasında. Toplam iş ilanı sayısı bu rakamlar arasında olurken en fazla alım yapılacak olan meslekler işçi kadroları.

İlk sırada yaklaşık 70 bin ilanın yüzde 20'lik bölümünü karşılayan beden işçisi kadrosu var. Bu kadro için 81 şehir için ilan var. Okur yazar olma şartıyla yapılan alımlarda fizik gücüne bağlı işler bulunuyor. Bunun yanında sahada, inşaatta, temizlik alanında yada bir çalışma alanı içerisinde farklı görevlendirmeler için beden işçisi alımları yapılıyor.

Diğer Meslek Grupları

Beden İşçisi (Genel) 15252

Temizlik Görevlisi 1912

Satış Danışmanı / Uzmanı 1654

Makineci (Dikiş) 1375

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 1148

Özel Güvenlik Görevlisi (Silahsız) 1116

Ön Muhasebeci 1098

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 1087

Garson (Servis Elemanı) 962

Konfeksiyon İşçisi 953

Şoför-Yük Taşıma 784

Paketleme İşçisi 707

Ambar/Depo Görevlisi 670

Forklift Operatörü 578

Kasiyer 573

Büro Memuru (Genel) 572

Aşçı 541

Elektrikçi (Genel) 520

Yukarıda yer alan meslekler için 500'den fazla duyuru bulunuyor. Bu mesleklerin dışında onlaarca meslek grubunda iş ilanı bulmak mümkün. Adaylar bu duyurulara İŞKUR açık iş ilanları sayfasından ulaşabilecekler.

İŞKUR ONLİNE İŞ İLANI BAŞVURUSU

İŞKUR sisteminde üyeliği olanlar; T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile İŞKUR'da üyelik oturumu açarlar. Burada iş ilanları sekmesinden kendi ilinde yer alan duyuruları incelerler. Uygun bir iş ilanı görenler online olarak başvuru yapabilirler.

Üyelik oluşturmamış olanlar ise sisteme üye olma işlemlerini tamamlarlar. Temel bilgiler dışında ikamet bilgileri ardından eğitim ve mesleki deneyim bilgileri sisteme girilir. Tüm bu aşamalardan sonra başvurular yapılır.