Haftanın İlk Gününde Altın Piyasalarında Hareketlilik! Gram ve Çeyrek Altın Yeni Rekora Mı Gidiyor?

Altın piyasalarında haftalardır devam eden yükseliş 6 Aralık Pazartesi günü itibariyle devam ediyor. Peki gram ve çeyrek altın ne kadar oldu? İşte altın piyasalarında son durum...

Haftanın İlk Gününde Altın Piyasalarında Hareketlilik! Gram ve Çeyrek Altın Yeni Rekora Mı Gidiyor?

Kurda yaşanan artışlar sonrasında altın piyasalarında da hareketlilik devam ediyor. Özellikle son dönemde ciddi bir değer kazanan altın, haftanın ilk işlem gününde hareketliliğine başladı. Hafta kapanışını yatay bir seyirde gerçekleştiren gram ve çeyrek altında hafta içinde gelecek yeni piyasa verileri ve haberlerine göre yeniden bir rekor görülebileceği ifade ediliyor.

Tarihinin en yüksek seviyelerine kadar çıkmayı başaran altın fiyatları, haftalardır yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle dolar kurunda yaşanan sert dalgalanmalar sonrasında altının fiyatlarının benzer şekilde yükseliş eğilimi içinde olması beklentisi de sürüyor.

Gram Altın Fiyatlarında Son Durum Ne?

Gram altın son zamanların en yüksek seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Güncel piyasa verilerine göre 6 Aralık 2021 Pazartesi günü, haftanın ilk işlem gününde, sabah saatleri itibariyle gram altın fiyatı 787 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. 800 lira hedefinin gelebileceği öngörülen gram altın için yeni rekorlar gündeme gelmeye başladı. Öte yandan gram altında yaşanan hareketlilik sonrasında birçok piyasada da etkileri görülmeye devam ediyor.

Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?

Haftanın ilk işlem gününde çeyrek altın fiyatlarında da benzer bir yükseliş söz konusu. Çeyrek altın yeni haftaya 1.279 TL seviyelerinden başlayarak yukarı yönlü hareketini sürdürmeye devam ediyor. Altın piyasalarında genel seyir hafta boyunca yukarı yönlü hareketliliklerin yaşanmaya devam etmesi yönünde. Cumhuriyet altınında da gram ve çeyrek altında olduğu gibi benzer bir yükseliş söz konusu olması bekleniyor.

Güncel Cumhuriyet Altını Fiyatı

Cumhuriyet altını fiyatlarında ilerleyiş sürüyor. Yeni haftanın ilk gününde cumhuriyet altınında 5 bin 93 lira seviyesi görülmeye başladı. Gün içinde fiyatını artırması beklenen cumhuriyet altının alış fiyatı ise 6 Aralık sabah saatleri itibariyle 4 bin 988 TL seviyelerinde yer alıyor. Gün içinde gelecek haberler ve hafta boyunca belirlenecek yeni piyasa verileri fiyat dalgalanmalarının yaşanmasına neden olacak.

Küresel piyasalarda ise ons altının fiyatı sakinliğini korumaya devam ediyor. Yatay bir seyir izleyen ons altın, 1.784 dolar seviyelerinden işlem görüyor.