Günlük 164 TL harçlıkla Büro Memuru, Yardımcı Klinik Elemanı, Aşçı Yardımcısı kursları İŞKUR'da yayımlandı

Türkiye İş Kurumu üzerinden yeni kurs ilanları yayımlandı. İEP kursları kapsamında duyurulan ilanlarda Büro Memuru, Yardımcı Klinik Elemanı, Aşçı Yardımcısı ve benzeri birçok açık kadro bulunuyor. Bu kadrolarda iş arayanlar için önce günlük 163 TL ile kurs eğitimi verilecek ardından sigortalı çalışan olarak istihdam sağlanacak.

Günlük 164 TL harçlıkla Büro Memuru, Yardımcı Klinik Elemanı, Aşçı Yardımcısı kursları İŞKUR'da yayımlandı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanan duyurular sadece iş ilanları için olmuyor. Kurumda çok farklı meslek gruplarında iş ilanları dışında İEP ve MEK kurs ilanları da bulunuyor. Bu ilanlar vatandaşların iş bulmalarına aracılık ediyor.

İlanlara başvuruda bulunan vatandaşlar onay almaları durumunda günlük ve haftalık belli bir saat iş başı eğitim alıyorlar. Bu durumda vatandaşlar iş öğrenmiş oluyorlar. Firmalar ise istedikleri meslek gruplarında kendi istekleri kapsamında personel istihdamı sağlamış oluyorlar.

İŞKUR KURS İLANLARI 18 TEMMUZ 22 TEMMUZ

İŞKUR üzerinden yayımlanan kurs ilanlarının başında İEP kursları geliyor. İEP'in açılımı işbaşı eğitim programıdır. Bu programlar firmaların istekleri doğrultusunda personel ihtiyacının karşılanması amacıyla başlatılır.

Program için işveren ilana çıkar. Daha sonra bu kurs ilanına adaylar başvuruda bulunurlar. Adayların başvurularının ardından firma kursiyeleri işe davet eder.

Bu noktadan sonra eğitim süreci başlar. Vatandaşlar günlük ve haftalık firmaya giderek iş öğrenirler. Kurs sonrası vatandaşlar işe yerleşirler. Firmalar yetiştirdikleri personelleri istihdam ederler.

ŞARTLARA UYGUN MUSUNUZ?

İEP kurslarına katılmak isteyenler için şartlar vardır. İŞKUR resmi sitesinden bu şartları genel olarak 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli olmamak, işsiz durumda bulunmak, iş ilanı yayımlayan firmanın birinci veya ikinci derece kan hısımı veya eşi olmamak olarak duyurdu. Kurs için adayların ayrıca programa başladığı tarihten önceki bir yıl içerisinde program düzenlenecek işverene ait vergi numarası altında yer alan işyerlerinde sigortalı olmamaları gerekiyor.

GÜNCEL DUYURULARI GÖRMEK İSTEYENLER

18 Temmuz Pazartesi günü başlayan hafta başında duyurulara başvuruda bulunacak olan vatandaşlar için ilan edilen listede aşağıda yer alan meslek grupları bulunuyor.

Yardımcı Klinik Elemanı (Diş), Sosis, Sucuk Ve Salam İmal İşçisi, Çapakçı, Konfeksiyon İşçisi, Asansör Bakım ve Onarım Ustası, Proje Destek Elemanı (Mimari), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Dokuma Konfeksiyon Makineci, Örgü Makinası Operatörü, Büro Memuru (Genel), Ahşap Mobilya İmalatçısı, Aşçı Yardımcısı, Endüstriyel Otomasyon İşçisi, Dokuma Makineleri Operatörü / Dokumacı, Temel İmalat (Talaşlı) ve Montaj Eleman, Ön Muhasebeci.

Günlük 164 TL harçlıkla Büro Memuru, Yardımcı Klinik Elemanı, Aşçı Yardımcısı kursları İŞKUR'da yayımlandı

Günlük 164 TL harçlıkla Büro Memuru, Yardımcı Klinik Elemanı, Aşçı Yardımcısı kursları İŞKUR'da yayımlandı

BAŞVURUDA BULUNMAK İSTİYORUM DİYENLER

Başvuruda bulunmak isteyenler İŞKUR Kurs Duyurularından ilanlara ulaşabilir, online başvuru yapabilirler. İsteyenler İŞKUR İl Müdürlüklerinden başvuruda bulunabilirler.