Günlerdir indirim bekleniyordu, bugün açıklandı! Gece yarısından itibaren pompaya yansıyacak! Benzin ve motorin litre fiyatlarına indirim

Türkiye'de en fazla fiyat artışı yaşanılan ürünler arasında yer alan akaryakıt fiyatları son bir ayda sürekli olarak düşmeye başladı. Günlerdir indirim bekleniyordu, bugün açıklandı! Gece yarısından itibaren pompaya yansıyacak! Benzin ve motorin litre fiyatlarına indirim

Günlerdir indirim bekleniyordu, bugün açıklandı! Gece yarısından itibaren pompaya yansıyacak! Benzin ve motorin litre fiyatlarına indirim

Günlerdir indirim bekleniyordu, bugün açıklandı! Gece yarısından itibaren pompaya yansıyacak! Benzin ve motorin litre fiyatlarına indirim - Türkiye'de en fazla fiyat artışı yaşanılan ürünler arasında yer alan akaryakıt fiyatları son bir ayda sürekli olarak düşmeye başladı. Dünya ülkelerinde artan enflasyon ve Rusya Ukrayna savaşı ile artan petrol fiyatları düşmeye devam ediyor. Ham petrol fiyatlarını açıklayan brent petrolda yaşanılan düşüşün ne zaman pompaya yansıyacağı bekleniyordu. Son dakika gelişmeleri duyuruldu. Buna göre ise akaryakıtın litresine indirim geliyor.

Benzin ve motorin fiyatlarına indirimin açıklanması ile birlikte gece yarısından itibaren yeni fiyatlardan geçerli olacak. Buna göre ise akaryakıtta yaşanılan indirimler vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyordu. Sürekli olarak son dönemlerde akaryakıta indirim gelmesi beklenirken sonunda merakla beklenen haber duyuruldu. Buna göre ise benzin ve motorinin litresinde indirim yapıldı. İşte 5 Ağustos 2022 güncel akaryakıt fiyatları ve dah afazlası Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

BRENT PETROL DÜŞÜŞE GEÇMİŞTİ

Günlerdir indirim bekleniyordu, bugün açıklandı! Gece yarısından itibaren pompaya yansıyacak! Benzin ve motorin litre fiyatlarına indirim

Petrol fiyatları dünya ülkelerinde açıklanan ekonomik veriler sonrasında düşüşe doğru ilerlemişti. Dalgalı olarak seyreden fiyatlar son aylarda sürekli olarak yükselirken son haftalarda ki düşüşü sonrasında ise piyasalarda indirim gelişmeleri duyurulmuştu. Buna göre ise gelen haberler doğrultusunda akaryakıtın litresine gece yarısından itibaren indirim yapılacağı duyuruldu.

Dün piyasaları 102,41 dolar ile kapatan brent petrolün varil fiyatları günü 97 dolar seviyelerinde tamamladı. Gelen bilgiler sonrasında ise 09:28 itibari ile 96,55 dolara kadar düşen brent petrol fiyatları indirimin habercisi oldu. Buna göre ise motorin ve benzinin litresinde resmen indirim haberi duyuruldu.

BENZİN VE MOTORİNE İNDİRİM DUYURULDU

Türkiye'de dövize endeksli olan petrol fiyatları yaşanan artışlar sonrasında yükseliyordu. 26 Temmuz 2022 Salı günü motorin fiyatlarına 92 kuruş indirim sonrasında 27 Temmuz'da ise en son benzine 50 kuruşluk indirim yapılmıştı. 30 Temmuz Cumartesi günü LPG fiyatlarına 30 kuruş zam gelirken sonrasında tekrar piyasalarda indirim bekleniyordu.

Brent petrol fiyatlarında yşaanılan düşüş sonrasında ise sektör kaynaklarından elde edilen bilgiler doğrultusunda benzinin litresine 1,05 TL ve motorinin litresine ise 75 kuruş indirim yapıldı.

5 AĞUSTOS 2022 BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Açıklanan indirim sonrasında Türkiye genelinde benzin fiyatları, 5 Ağustos 2022 tarihi itibari ile 21,20 TL'den ve motorin fiyatları ise 23,75 TL'den satılması bekleniyor.