Zafer Partisi ikinci turda kimi destekleyecek? Ümit Özdağ beklenen açıklamayı yaptı: Resmen belli oldu

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleme kararını açıklayan Sinan Oğan'ın ardından gözlerin çevrildiği Ümit Özdağ önemli açıklamalarda bulundu.

Zafer Partisi ikinci turda  kimi destekleyecek? Ümit Özdağ beklenen açıklamayı yaptı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleme kararını açıklayan Sinan Oğan'ın ardından gözlerin çevrildiği Ümit Özdağ açıklamalarda bulunarak ikinci tur hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ümit Özdağ açıklamalarında 28 Mayıs için kararlarının henüz kesinleşmediğini belirtti ve bu akşam gerçekleştirilecek toplantının ardından 'anlaşma sağlanırsa' yarın açıklama yapacaklarını ifade etti.

YAPILAN AÇIKLAMA 

Konu ile ilgili olarak Ümit Özdağ'ın açıklamaları şöyle oldu:

Kararımızı bildirmek üzere bu toplantıyı düzenliyorduk. Yürüyen bir süreç var. Henüz sonuçlanmadığı için bugün akşam Sayın Kılıçdaroğlu ile Hatay dönüşü bir toplantı daha yapacağız. Bu toplantıda halen üzerinde görüşmekte olduğumuz ve Türkiye'nin güvenliğini sağayacak, 13 milyon sığınmacı ve kaçağın 1 senede vatanlarına dönmesini güvence altına alacak, sığınmacıların ekonomik maliyetinin artık Türk halkının sırtından atılmasını temin edecek ama aynı zamanda Cumhuriyet'imizin kuruluş esaslarını, Anayasa'nın ilk 4 maddesini ve 66. maddeyi güvence altına alacak ve PKK, FETÖ, IŞİD gibi terör örgütleriyle de sıfır tolerans ilkesine dayalı bir mücadeleyi öngören protokol görüşmelerini büyük ölçüde ilerlettik. Ama nihayetlenmedi. Nihayetlenmesi ve imzaya bağlanması için yüz yüze bazı görüşmeler yapılması gerekiyor.

KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE AÇIKLAMA YAPACAK

Yüz yüze görüşmeleri bu gece gerçekleştireceğiz inşallah. Burada da şu ana kadar olumlu gelişen süreci son aşamada da olumlu gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Bunu başarabilirsek yarın saat 11'de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile burada açıklama yapmayı planlıyoruz.

SONRAKİ HABER