YSK son dakika duyurdu: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun oy oranını açıkladı

Türkiye an itibarıyla 28 Mayıs seçim sonuçlarını yakından takip ediyor. 18.15 civarında seçim yasağının kalkması ile birlikte anlık veriler açıklanmaya başladı. YSK tarafından da son veriler az önce açıklandı! İşte son veriler..

YSK son dakika duyurdu: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun oy oranını açıkladı

Tüm Türkiye, televizyon ve internetten seçim sonuçlarını yakından takip ediyordu. Anadolu Ajansı ve ANKA tarafından seçim sonuçları paylaşılırken YSK Başkanı tarafından da seçim sonuçları duyuruldu. 

Son dakika olarak YSK seçim sonuçlarını güncel veriler olarak duyurdu. Sayılan oy oranının yüzde 54,60 olduğunu Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde 45,53 Recep Tayyip Erdoğan'ın ise yüzde 54,47 oranında oy aldığını açıkladı. 

OYLAR SAYILIRKEN AÇIKLAMALAR GELDİ

YSK Başkanı Ahmet Yener oy verme işleminin bitmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Yener, "İkinci tur oy verme süreci sona ermiştir. Olumsuz bir durum söz konusu olmamıştır. İtirazlar da değerlendirilmiş ilgili seçim kurullarına gönderilmiştir" dedi.

“YÜZDE 25 VERİ AKIŞI OLMUŞTUR” DEDİ

YSK Başkanı Yener, "Şu ana kadar yüzde 25 veri akışı olmuştur. Veri akışları siyasi parti temsilcilerimizle paylaşılmaktadır. Geçici sonuçlar açıklanana kadar kamuoyunun beklemesini rica ederiz. Veri akışında şu ana kadar bir problem yoktur" ifadelerini kullandı.

 

SONRAKİ HABER