YSK seçim sürecine dair genelgeyi yayımladı! Genelde Resmi Gazete’ de yer aldı!

Yaklaşan seçimlere dair YSK’dan genelge yayımladı. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde, Cumhurbaşkanı adaylarının alacağı yardımlar ile mal bildirimlerinin usul ve esaslarına ait genelge Resmi Gazete’ de yayımlandı.

YSK seçim sürecine dair genelgeyi yayımladı! Genelde Resmi Gazete’ de yer aldı!

14 Mayıs 2023 tarihinde seçimlerin yapılması resmen kabul edildi. 14 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri gerçekleştirilecek. Bu kapsamda YSK, Cumhurbaşkanı adaylarının seçim sürecinde alacağı yardımlar ile mal bildirimlerinin usul ve esaslarına dair genelgesini Resmi Gazete’ de yayımladı.

Resmi Gazete’ de de Yayımlanan genelgeye göre; Cumhurbaşkanı adayları başvuru süresi içinde mal bildiriminde bulunmak zorunda olacak. Siyasi partiler tarafından aday gösterilen Cumhurbaşkanı adayları 23 Mart tarihine kadar seçmen imzaları ile aday gösterilen Cumhurbaşkanı adayları ise, 20 Mart tarihine kadar mal bildiriminde bulunmak zorunda olacak.

YARDIM VE BAĞIŞ KONUSUNDA DA KARARLAR AÇIKLANDI

YSK seçim sürecine dair genelgeyi yayımladı! Genelde Resmi Gazete’ de yer aldı!

YSK tarafından yayımlanan genelgeye göre adaylar, yabancı devletlerden, uluslararası kuruluşlardan, tüzel kişiliklerden ve Türk vatandaşı olmayan gerçek kişilerden bağış ile yardım alamayacak. Her bir kişinin adaylara yapabileceği nakdi yardım miktarı, her bir tur için en yüksek devlet memuruna mali haklar kapsamında fiilen yapılmakta olan her türlü ödemelerin bir aylık brüt tutarını geçmeyecek. Adaylar aynı zamanda, ödünç niteliğinde para kabul edemeyecek.

SEÇİM SÜRECİNE DAİR BİLGİLER NETLEŞTİ

YSK, seçim sürecinde Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilen kişilere dair kararları yayımladı. YSK tarafından yayımlanan kararlar Resmi Gazete’ de yer aldı. Bu kapsamda, Cumhurbaşkanı adayları başvuru süresi içinde mal bildiriminde bulunmak zorunda olacak. Aynı zamanda siyasi partiler tarafından aday gösterilen Cumhurbaşkanı adayları 23 Mart tarihine kadar mal bildirimlerini gerçekleştirmek zorunda olacağı da belirtildi.

SONRAKİ HABER