Yine zam isteyen taksicilere İBB’den cevap geldi!

Geçtiğimiz günlerde gündeme yine zam talebi ile taksicilere İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce’den yanıt geldi.

Yine zam isteyen taksicilere İBB’den cevap geldi!

Geçtiğimiz günler içerisinde taksicilerden yeni bir zam talebi daha gündeme geldi. Kabul edildiği takdirde yeni indi bindi ücretinin 115 TL’lere kadar çıkacağı belirtilen haberlere İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce’den yanıt gecikmedi. Buğra Gökce şu anda böyle bir konunun gündemde olmadığını belirterek bazı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Taksicilerin zam talebine cevap gecikmedi!

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu geçtiğimiz günlerde taksicilerin yeni bir zammını gündeme taşıdı. %65 oranında yeni zam talebinde bulunan taksiciler taksimetre ücretlerinin arttırılmasını istediler. Konu ile ilgili açıklamalar yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce ise şu an gündemde böyle bir konunun olmadığını dile getirirken UKOME’nin de 6 ayda bir toplandığına dikkat çekti.

Konuya ilişkin kendilerine resmi bir yazının da gelmediğine dikkat çeken Gökçe böyle bir oranda zammın da mümkün olmadığına dikkat çekti.

Gökçe açıklamalarında;

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu’nun %65’lik zam talebine karşı açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce "Böyle bir gündem yok. Yüzde 65'i nasıl hesaplamışlar onu da bilmiyorum. UKOME'lerimiz 6 ayda bir zamla toplanıyor. Ocak UKOME'sinden önce bu rakamı zikretmek doğru değil. Ayrıca yüzde 65 uygun göreceğimiz bir zam değil"

"Zam talebinin fiziki bir temeli yok" diye Buğra Gökce, "Biz zam oranları enflasyon artışı, asgari ücret artışı ve akaryakıt artışıyla belirliyoruz. Böyle bir zam gündemimizde yok. Bize ulaşmış resmi bir teklif de yok" ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER