Yeni kentsel dönüşüm paketi hakkında açıklama! Kredi üst limiti ne kadar olacak?

Yeni kentsel dönüşüm paketi hakkında Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Riskli alanlarda bulunan veya kendisi riskli yapıların malikleri için yeni destek paketlerinin hazırlandığı öğrenildi.

Yeni kentsel dönüşüm paketi hakkında açıklama! Kredi üst limiti ne kadar olacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada 1 milyon 250 bin TL detayı dikkat çekerken, yeni kentsel dönüşüm paketinin ne zaman çıkacağı da merak edildi. Peki, yeni kentsel dönüşüm paketinin kredi üst limiti ne kadar olacak? İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yeni kentsel dönüşüm paketi hakkında açıklama yapıldı. Bakanlık: “Riskli alanlarda yer alan ya da kendisi riskli yapıların malikleri için kentsel dönüşüm kapsamında yüklenici ve konut üreticileri için destek paketleri hazırladık. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla eşgüdüm içerisinde maliklere yönelik sunduğumuz finansman paketi kapsamında kişi başı 1.250.000 TL’ye kadar finansman imkanı sunuyor ve finansman maliyetinin 840 baz puana kadarlık kısmını karşılıyoruz. Paket ile vatandaşlarımızın yaşam şartlarını iyileştirmeleri için önemli bir kolaylık daha sunmuş oluyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Kentsel dönüşüm paketi kredi üst limiti ne kadar olacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kredi üst limiti yükseltildi. Kentsel dönüşüm malikleri için finansman paketi kredi üst limitinin 600 bin TL’den 1 milyon 250 bin TL’ye çıkarıldığı açıklandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Murat Kurum, şu ifadeleri kullandı:

“Kentsel dönüşümde yeni bir döneme giriyoruz. Süreci hızlandıracak adımı Hazine ve Maliye Bakanımız Nureddin Nebati ile attık. Dönüşümde kredi limitini 600.000’den 1 milyon 250 bine çıkardık” dedi.

SONRAKİ HABER