Yeni kabine şekilleniyor! berat Albayrak geri mi dönüyor: Sürpriz gelişme, kulislerden sızdı

Kulislerde, Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın yeniden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olacağı iddiaları yer alıyor. Süleyman Soylu'nun ise yeni kabinede olmayacağı iddia edildi.

Yeni kabine şekilleniyor! berat Albayrak geri mi dönüyor: Sürpriz gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ikinci tur seçimleri kazanmasının ardından kabine iddiaları gündeme gelmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) cumhurbaşkanı seçimleri ile ilgili kesin seçim sonuçlarını 1 Haziran’da açıklamasının ardından cumartesi günü TBMM’de yemin edeceği, ardından da cumhurbaşkanlığı kabinesini açıklayacağı paylaşıldı.

BERAT ALBAYRAK GERİ Mİ GELECEK?

Yeni kabinede “sürpriz isimlerin de yer alacağının” altı çizildiği belirtilerek bu isimlerden birinin de daha önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini üstlenen Berat Albayrak'ın yeniden geleceği iddia edildi.

Bir diğer sürpriz ismin de Hulusi Akar olduğu ifade ediliyor. AKP’den Kayseri milletvekili seçilen Akar’ın yeniden “milli savunma bakanı” olacağı kaydediliyor. Görevine devam etmesi beklenen bir diğer bakanın ise Mevlüt Çavuşoğlu olduğu belirtiliyor.

SÜLEYMAN SOYLU'YA GÖREV YOK 

Daha önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun TBMM’de yemin ettikten sonra “bakanlık görevine devam edeceği” konuşulduğu belirtilerek ancak Soylu ile ilgili başka bir iddia da gündeme geldi. Soylu’nun, yeniden İçişleri Bakanı olmayacağı, bunun yerine TBMM İçişleri Komisyonu Başkanlığı görevine getirileceği iddia edildi.

SONRAKİ HABER