Yeni düzenlemeler ile araç sahiplerine kötü haber geldi! akaryakıttan sonra ona da zam geliyor!

Araç sahiplerine akaryakıt zamlarından sonra kontak kapattıracak bir haber daha geldi. Her araca zorunlu olarak yaptırılması gereken sigortalarda zam haberi tüm araç sahiplerine kontak kapattıracak.

Yeni düzenlemeler ile araç sahiplerine kötü haber geldi! akaryakıttan sonra ona da zam geliyor!

Son dönemde artan enflasyonla beraber araç fiyatlarındaki artışlar vatandaşların araba sahibi olma hayallerini engellerken bankalardan gelen kredi oranlarının olumsuzluğu da vatandaşın elini kolunu bağladı. Ancak açıklanan bilgiye göre bu saatten sonra araban olmasa bir dert olsa ayrı dert olarak vatandaşın cebini yakacak haber duyuruldu. Akaryakıt fiyatlarından sonra şimdi bir de araç sigortalarına zam yapılacağı belirtilirken araç sahipleri bu durum karşısında oldukça tedirgin. İşte konu ile alakalı tüm detaylar…

Araç sahiplerine üzücü haber geldi!

Araç sahipleri son dönemde sürekli zam alan akaryakıt fiyatları ile bütçesini zorlayacak zor durumlara düşerken şimdi bir de araba masraflarının katlanması çıktı. Bunların en başında ise araç sigortalarında artışa gidilmesi gelirken konu ile ilgili açıklamalarda;

"Şu ana kadar yeni düzenlemenin 30 maddesini tamamladık. Yeni kanunla birlikte sektör biraz daha rahatlayacak. Hedefimiz serbest fiyatlandırmaya geçmek. Bunun daha sağlam olması için Sürücü Sicil Belgesi altyapısı oluşturuyoruz. Serbest tarifeye geçtiğimizde sigorta şirketleri müşterilerine daha net ve doğru bir şekilde fiyatlandırma yapabilecek." İfadelerine yer verildi. Geçtiğimiz günlerde araç sigorta şirketlerinin sigorta yapmadıkları dile getirilmişti. Onun sebebinin de yine araç sigortalarına gelecek olan zam olarak belirtilmesi ile son yapılan açıklamalarda bu durum yeni düzenlemeler ile netlik kazanacağa benziyor.

Zorunlu trafik sigortasının ücretini etkileyen faktörler neler?

Her araç için trafiğe çıkmasında zorunlu olan araç sigortasında özellikle bazı maddeler bu sigorta fiyatlarını oldukça etkiliyor. Bunlardan bazıları araç ve sigortalıya ait bilgiler, aracın kullanım tipi (hususi oto/ kamyon/otobüs vb.), ikamet edilen ve aracın kullanıldığı il, sigortalının hasar geçmişi gibi durumlar olurken trafik sigortasının teminatlarının kapsam ve limitleri ile trafik sigortasında uygulanabilecek primler yasal çerçeveye göre belirlendiği de belirtiliyor.

SONRAKİ HABER