Yeni dönem uygulamalarından bir fırsat daha! Düşük faizli ve uzun vadeli konut kredisi!

Geçtiğimiz günler içerisinde açıklanan bilgilere göre Orta Vadeli Program kapsamında tüm konut sahibi olmak isteyenlere yeni fırsatlar sunulacak. Peki bu fırsatlar hangi kapsamda ve nasıl olacak?

Yeni dönem uygulamalarından bir fırsat daha! Düşük faizli ve uzun vadeli konut kredisi!

Konut sektöründe yüksek enflasyonla beraber artan sıkıntılara yeni önlemler alınmaya çalışılıyor. Artan konut fiyatları kapsamında ev sahibi olmanın yollarını arayan vatandaşlara konut kredilerindeki faiz oranlarının da artması bir engel olurken önceki haftalarda açıklanan bilgilere göre Orta Vadeli Program kapsamında yeni bir fırsat sunulacağı açıklandı. Bu fırsat kapsamında ev sahibi olmanın yolu açılırken kampanyanın hangi kapsam verileceği araştırılıyor. İşte detaylar…

Yeni ev sahibi olma fırsatı!

Artan konut fiyatları çerçevesinde ev sahibi olmanın hayalini kuran vatandaşlara destek olmak ve artan konut sektörü krizlerini dengeye almak amacı ile hayata geçirilen Orta Vadeli Program kapsamında bazı maddeler oldu. Bu maddeler içerisinde kamu bankalarından ev sahibi olmak isteyenlere yeni bir kredi desteğinin haberi duyuruldu. Detaylarının oldukça merak edildiği konut kredisinin hangi bankalar tarafından ve hangi oranlarla verileceği bilgileri açıklamalarda henüz detaylı bir şekilde duyurulmadı.

Konut kredisi ön görüleri

Orta Vadeli Program kapsamında oluşturulan konut kredisinde oranlar ve verecek bankalar net olarak açıklanmasa da yapılan tahminler neticesinde düşük faizli ve uzun vadeli konut kredisinin Halk Bank, Vakıfbank, Ziraat Bankası yani kamu bankalarından verilmesi ve 1.20 faiz, 15 yıllık vade oranları ile olması bekleniyor.

SONRAKİ HABER