Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin açıklanacağı gün belli oldu: Kabinede sürpriz isimler olacak! Az önce açıklandı

28 Mayıs'ta yapılan ikinci tur seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan, yeniden cumhurbaşkanı seçilirken; tüm gözler şimdi de yeni kabineye çevrildi. Yeni kabinenin de ne zaman açıklanacağı belli oldu.

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin açıklanacağı gün belli oldu

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin geride kalması ve Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesi sonrası gözler yeni kabineye çevrildiği belirtilerek kabineden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy dışındaki tüm isimlerin milletvekili seçilmesi nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni isimlerle devam edeceği aktarıldı. Kulislerde ise pek çok isim konuşulmaya başlandı.

MEHMET ŞİMŞEK BAKAN OLACAK MI? 

Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs seçimi sonrası yeniden cumhurbaşkanı seçildi. Balkon konuşmasında net mesajlar veren Erdoğan, ekonomi hakkında da önemli mesajlar verdi. Ayrıca Mehmet Şimşek'in bakan olup olmayacağı bildirildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI 

Milletvekili adayı olmayan Fahrettin Koca yerine Sağlık Bakanlığı için yeni bir isim gündemde olduğu belirtilerek Ankara Üniversitesi Rektörü Necdet Ünüvar'ın Sağlık Bakanı olabileceği iddiası gündeme geldi.

CNN Türk ekranlarında seçim özel programında konuşan gazeteci Abdülkadir Selvi, milletvekillerinin Cuma günü yemin edeceğini belirtirken Cuma veya Cumartesi günü de kabinenin açıklanacağını ifade etti.

İHTİMAL ÇOK ZAYIF

Haber Global ekranlarında konuşan gazeteci Metehan Demir önemli açıklamalarda bulundu. Demir açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Mehmet Şimşek'in bakan olma ihtimali çok az. Bu daha önce konuşuldu. Şimşek, kendi ekibini kurmak istiyor. Erdoğan buna karşı çıkıyor. Mehmet Şimşek'in bakan olma ihtimalini çok zayıf görüyorum"

Millî Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri olan Seyfullah Hacımüftüoğlu'nun adı da bakanlık için geçiyor. Seyfullah Hacımüftüoğlu'nun İçişleri Bakanı olma ihtimali var.

SONRAKİ HABER