Yarısı Bizden kampanyası başvuruları için sayılı günler kaldı! Başvurular ne zaman bitiyor?

Beklenen İstanbul depremi için mükemmel bir kampanya başlatıldı. Devlet tarafından onayı verilen yarısı bizden kampanyası ile artık evinizi yenilemek çok kolay. Peki bu kampanyadan faydalanmak için ne yapmak gerekiyor?

Yarısı Bizden kampanyası başvuruları için sayılı günler kaldı! Başvurular ne zaman bitiyor?

11 ili etkileyen Kahramanmaraş depreminin ardından beklenen İstanbul depremi de gündeme geldi. Yaşanılacak bir depremde sonuçların İstanbul ve halkı için kötü sonuçlar vermemesi için düğmeye basıldı. Yarısı bizden kampanyası ile evlerinizde gereken güçlendirme işlemini yapmak artık çok kolay. Yarısı bizden kampanyası için detaylar haberimizin devamında sizlerle…

Yarısı bizden kampanyası ile eviniz güçlensin

Kahramanmaraş depremi tüm Türkiye’de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Yaşanılan bu felaketlerde evlerin sağlam olmamasından dolayı yıkıcı sonuçlarla karşılaşıldı. Bu durum yıllardır beklenen Marmara depremi için de korku yaratmaya başladı. Yaşanılacak olan bir Marmara depreminde İstanbul gibi kalabalık bir şehir için sonuçlar ağır olmasın diye düğmeye basıldı. Bu durum için devlet tarafından yarısı bizden kampanyası hayata geçmeyi bekliyor.

Başvurularının alındığı ve başvuru sürecinin 5 gün içerisinde bitmesi beklenen yarısı bizden kampanyası ile güçlendirmek istediğiniz eviniz için başvuru yapabilirsiniz. Devlet bu proje ile evlerini güçlendirmek isteyen fakat bu konuda parası yetersiz olan vatandaşlarına destek olmayı hedefliyor. Bu şekilde herhangi bir depremde evleri güçlendirilmiş olanların daha az etkilenmesi ve herhangi bir yıkıma uğramaması hedefleniyor.

Şimdiden 900 bin başvuru alındı

Devlet tarafından başlatılan bu projede son 5 güne girildi. Başvuruların tamamen alınmasının ardından ise destek alacak kişiler belli olacak. Daha şimdiden İstanbul’un birçok semtinden toplam 900 bin başvuru alındı. Bu başvuruların çoğunluğu ise Bahçelievler’den oldu. Yoğun olarak başvuru alınan bu proje için en çok başvuruyu yapan bir diğer ilçeler ise Bağcılar, Güngören ve Fatih oldu. Bu başvuruların hız kesmeden devam etmesiyle son tarihe kadar daha birçok vatandaşın başvuruları yapması bekleniyor.

Deprem için mücadele kapsamında yapılan bu proje ile birçok ailenin kendini beklenen İstanbul depremine karşı hazırlıklı olması sağlanacak. Bu anlamda birçok proje hayata tek tek hız kesmeden geçirilmeye devam ediyor. Türkiye’nin deprem bölgesi olmasından dolayı bu projeler oldukça önemlidir.

SONRAKİ HABER